| Florentina9210 a întrebat:

Seara buna! Sa zicem ca o persoana apropiata voua ar avea nevoie de sange. I-ati dona sa ii salvati viata?

87 răspunsuri:
| Softe a răspuns:

Dacă îmi iese și mie ceva, cu siguranță că da laughing)

| Andrei2991 a răspuns:

Daca e cineva din familie, da. Daca nu sa se duca dracu' laughing. Gumesc, poate ca da daca am cum.

| Florentina9210 explică (pentru Andrei2991):

Hei, ce limbaj e asta?
Omul are nevoie de ajutor. Gandeste-te ca poti sa fi si tu in locul acelei persoane.

| EzeQuielz a răspuns:

Desigur.

| MOvidiu a răspuns:

Daca grupa sangvina ii este benefica...sigur ca da!

| anonim000x a răspuns:

Cat timp sangele e compatibil, da

| Anonim075162839401 a răspuns:

As dona si dusmanului meu de moarte sange pentru ai salva viata!

| Yoel a răspuns:

Da

| pufosicaa a răspuns:

Mda chiar as dona, gandeste-te daca ai fi tu... Nu ai fi strist sa vezi ca nimeni nu iti da?

| Tarcea_Nicoleta_1979 a răspuns:

Daca as avea grupa necesara da...

| ZMUCI a răspuns:

Doar daca sunt pe ciclu.

| NickNicusor a răspuns:

Eu da, acum depinde ce persoana, dar, pana la urma, doar te simti putin ametita vreo zi sau doua si iti trece. Iti recomand sa o faci.

| Florentina9210 explică (pentru NickNicusor):

Sunt mai slabuta de fel, nu cred ca ma incadrez sa fac acest lucru.

| Lung_Iustin_2000 a răspuns:

Depinde care ruda.