| Florentina9210 a întrebat:

Seara buna! Sa zicem ca o persoana apropiata voua ar avea nevoie de sange. I-ati dona sa ii salvati viata?

87 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Desigur ca i-as dona, doar daca am fi compatibili si am avea aceeasi grupa sanguina.

| Florentina9210 explică (pentru Mayhem666):

Uite cine are spirit civic. Eu sunt mai egoista, nu as face-o. laughing

| Mayhem666 a răspuns (pentru Florentina9210):

Daca ar fi o persoana draga, as face-o cu cea mai mare placere, chiar daca mi-e groaza teribila de ace, dar daca ar fi o persoana pe care nu as suporta-o, nici mort nu i-as da sangele meu laughing

| Florentina9210 explică (pentru Mayhem666):

Destul de corect! laughing

| syd2 a răspuns:

Nu stiu daca sangele meu ar fi bun pentru cineva, ca am fost bolnav de multe ori, dar as dona dac-ar fi ocazia pentru cineva apropiat.

| OldSoul a răspuns:

As dona, dar pana afla ce grupa de sange am eu e prea tarziu. happy

| RAY a răspuns:

Normal ca da si.pt tine as dona

| mnbvf a răspuns:

Dacă persoana respectivă e foarte importantă pentru mine, da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As cauta o persoana care sa doneze, venele mele stau bine fara ace.laughing

| Florentina9210 explică (pentru syd2):

Un gest foarte frumos.

| Florentina9210 explică (pentru OldSoul):

La tine e mai complicat. laughing

| Bacemi a răspuns:

Din păcate nu am voie să donez sânge. Altfel aș fi donat cât se poate de des, nu doar pentru cineva apropiat ci pentru că mereu este cineva care are nevoie de acest ajutor.

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

Sa inteleg ca ma consideri o prietena buna?

| Florentina9210 explică (pentru anonim_4396):

Modestia asta. laughing

| Drimmero a răspuns:

I-as da, de ce nu? Dar sa fim compatibili/

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Mie mi-ai da?

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Cu siguranta,, doar sa fim compatibili. Pe mine nu ma intereseaza din ce tipare face parte omul in cauza, mai degraba m-as lauda ca am contribuit la salvarea unui omulet, decat sa ma bucur de raul lui sau sa ma laud ca i-am facut rau!

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Ai baut ceva? Sa nu te mai recunosc. Credeam ca ma urasti, nu de alta dar mereu te luai de mine.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Sa urasc pe cineva de pe net? Doar n-am innebunit dupa acum... eu in general nu port pica pe nimeni,, trebuie sa fiu scos din sarite rau de tot ca sa port pica pe cineva, dar asa nu. Eu doar glumesc cu tine/

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Stiu asta. Tu ce grupa ai?

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Chiar conteaza asta? Nu stiu ce importanta are asta acum

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Te-am intrebat si eu. Sau nu stii?

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Data viitoare cand ma duc la analize, iti voi zice ce grupa am/

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Am inteles. laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Nu prea sunt umblat la medici,, nu mi-am format acest principiu sa umblu pentru analize amanuntite! Cand nu ma simt in largul meu, ma voi duce atunci, dar asa de nebun nu-mi fac drumuri

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

L-am trimis si pe bro asa ca te vei duce si tu cu el. Astept luni raspunsul din partea voastra!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Ar trebui sa ma duc si eu la analize,, mi-a mancat sanatatea fotbalul asta, momentan stau bine la capitolul psihic!

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Iti e teama de ace? Nu simti nimic. Te gandesti la mine si nici nu iti dai seama.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Bwhahahahahahahaaaaa

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Si asta e un raspuns. Incep sa iti inteleg limbajul evil.