| anonim_4396 a întrebat:

stiti cumva unde trebuie sa ma duc pentru a dona sange in Galati? Este nevoie de o programare in prealabil iar grupa de sange ti o afla in aceeasi zi sau este nevoie de inca o zi? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

E u am incercat sa donez sangetongue ca sa iau bani si abonament la autobuzbig grin dar frate 400 de ml? aproape juma de kill?
m-am razgandit. Si asa am eu un kil cu tot cu hainelaughing

| Hopeless a răspuns (pentru SaveTheNature):

Din cate stiu corpul uman are 350-400ml rezerva de sange pentru eforturile ce necesita sustinere, deci nu vei avea probleme, zic eu happy

| brinzlenuaca a răspuns:

Nu stiu unde aveti voi acest cabinet dar de analize stiu ca ti le face azi si dupa o saptamana te duci si vezi daca te aproba sau nu pentru ca se duceau foarte multi cu diferite boli si le dadeau bonuri acelea si nu foloseau sange...dar acum depinde de ce te duci ca te duci ca simpu donator sau vrei sa donezi pentru cineva anume