| EnacheLuca1997 a întrebat:

Stie cineva ce este un "anunnaki"?

Răspuns Câştigător
| NoOrdinaryHuman a răspuns:

Anunnaki mai pe romaneste este denumirea unei colonii extraterestre tratate ca si zeitati in culturile vechi.Se zice ca acestia cand au descoperit pamantul ne-au creeat structura genetica si ne-au lasat sa ne dezvoltam.

1 răspuns:
| Akemi a răspuns:

Anunnaki (alte denumiri Anunnaku, Ananaki sau Anunna) este un grup de zeități sumeriene, babiloniene și akkadiene. Numele poate fi scris „da-nuna", „da-nuna-ke4-ne" sau „da-nun-na", semnificând „cei de sânge regal"[1] sau „copii princiari".[2]