| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre sitchin si povestile sale cu anunnaki?

7 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

După cum ai spus și tu, sunt doar povești. Doar o interpretare a unor relicve arheologice și adevăruri istorice pentru a fi conforme cu fantezia autorului.

| anonim_4396 explică (pentru mastadont):

Nu-i interpretare arheologica ci a zis ca ar fi fost contactat "telepatic" de ei.

| mastadont a răspuns (pentru anonim_4396):

Bazaconii. Știu că l-am citit acum vreo câțiva ani dar nu am rămas impresionat.

| anonim_4396 explică (pentru mastadont):

Oricum, anunnaki din peru, sunt de fapt danava din dravid, textele indiene.

| mastadont a răspuns (pentru anonim_4396):

Au origini chiar mai vechi, aceștia erau un grup de zei al sumerienilor și al babilonienilor.

| anonim_4396 explică (pentru mastadont):

Craniile din peru care unii spun ca ar fi fost anunnaki, sunt o civilizatie "danava" care conduceau toata planeta, "extraterestrii" cum ii numeste, zei.

| Theo94 a răspuns:

Pseudostiinta.