| Iulian_Costyn_1997 a întrebat:

Stiti cumva vreun program de creare AMV? Funda, promit!

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Adica, in traducere, clipuri cu secvente video, muzica, text?

Programe gratuite : Blender, Shotcut, Openshot, Lightworks (program mai profi, exista si varianta contracost, folosita la Hollywood). La nevoie, Filmora, dar e mai slab.

Contracost:

Pinnacle Studio
ProShow Producer
Corel VideoStudio Ultimate
CyberLink PowerDirector
Sony Vegas
LightWorks Pro (20 $ / luna)
Adobe Premiere Pro CC (20 $ / luna)

| PainTech a răspuns:

Eu am folosit Cyberlink PowerDirector la multe editari, sunt foarte multumit de el. Se vede ca cineva a facut ceva research mai sus, merita funda.

| PainTech a răspuns (pentru NLS):

ProShow Producer? In nicun caz. Programul este pentru slideshow (lucru la care se descurca foarte bine) si nu are decat o singura banda pentru audio. Restul sunt foarte bune.