| anonim_4396 a întrebat:

Sunt pe clasa a 9-a si particip la balul bobocilor.Intrebarea mea este cum trebuie sa ma imbrac? Adica trebuie sa merg in rochie, trebuie neaparat sa particip la chestiile alea pentru a castiga sau pot sa ma duc numa asa fara sa particip chiar daca sunt pe a 9-a.Nu stiu daca ma intelegetisad

13 răspunsuri:
| soseta ucigasa a răspuns:

Nu te inteleg, daca esti pe clasa a 9-a ar trebui sa te dai jos, ca poate cazi...

| alessyca a răspuns:

Daca participi la miss iti dai seama ca ai nevoie de mai multe tinutehappy daca nu, te imbraci ca si cum ai iesi in disco cu prietenii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Numa' pe clasa nu te mai urcasesi... I don't want to see

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Update: in casa n-aveai semnal?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Erata: "clasa" si nu "casa". La ora asta vad 2 tastaturi in loc de 1. tongue

| xibalba a răspuns:

Anul trecut a participat o colega de-a mea la miss. A avut o rochie lunga, neagra, facuta la croitorie. Tocuri in picioare. Toti participantii la miss si mister au avut cate o proba de aptitudini... de genul : adormitul unei gaini, dans(iti mai iei niste colegi de la alte clase sau prieteni si dansati... cu coregrafie, frumos)... si orice altceva iti trece prin cap... idei sunt destule. Colega mea a bagat o groaza de bani in tinute... (la noi s`a prezentat o tinuta de zi si una de seara...) si in proba de aptitudini ( a facut niste smecherii cu o torta aprinsa, invata de cineva, bineinteles... caruia i`a dat vreo 2-3 milioane). Bineinteles, nu a castigat ea, pentru ca titlul de miss boboc era deja cumparat inainte de bal... si se stia cine va castiga. Deci sfatul meu... nu baga prea multi bani, ca s`ar putea sa nu se merite. Distreaza`te happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic sa participi... si eu is a 9-a si am participat. am avut sansa sa ies miss... :X:X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu particip acum pe data de 16 octombire. 2009 ...am balul bobocilor. dar nu am auzit ca trebuie sa ai mai multe rochii thinking una si e destul...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt a9a...si sincer nu prea am idee pentru proba de aptitudini:-s ma pute`ti ajuta cu niste sugestii, dar nu sa cant sau sa dansez ca nu prea ma pricepbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai probabil o sa ai mai multe probe la care o sa iti trebuie mai multe tinute... cel mai sigur seara o sa porti o rochie.nu stiu in rest ce sa zic. t descurci.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sh eu sunt tot a 9a si nu stiu cu ce sa ma imbrac la balul bobocilor. in orice caz sa fie elegant sa arate bine sh sa imi placa dar nu in ultimul rand: sa ma simt eu bine in acele haine...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Particip si eu la miss boboc, cei din jurul meu sustin ca eu merit titlul de miss boboc! stiu ca adversara mea are bani...si e foarte posibil sa - si cumpere statutul asta de "miss" m-ar supara daca ar lua e, deoarece mi se pare ridicol sa reprezinte liceul acesta, ne-ar face de ras. pentru ca e plinuta si e destul de scunda (sfatul meu este sa nu te complici sa nu te stresezi pentru ca asa se intampla cam peste tot "mita" e la putere

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu o sa particip la anul` la miss...chiar daca toate adversarele mele au bani...simt ca o sa pot castiga.happy sunt f populara...si o sa am o galerie f mare...si o sa fac totul bine