| anonim_4396 a întrebat:

Terciul de ovaz este acelasi lucru ca si fulgii de ovaz? Si unde pot gasi?

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Da, normal că tot ovăz e, numai că e pulbere. Ar trebui să găsești, mi-e imposibil sa nu existe in Romania. Caută la magazinele naturiste ori îți poți face și tu daca ai o râșniță.

3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Nu. Ca să faci terci de ovăz îți trebuie pulbere din ovăz sau cel puțin bucăți foarte fine, nu fulgi. Când mănânci terci este fin la gust, pe când fulgii de ovăz îi simți.

| RAY a răspuns (pentru MihaelaDart):

Dar tot ovaz e nu? nu stiu daca gasesc terci, apropo e pe locul 2 in dex ca inhibitor de foame

| RAY a răspuns (pentru MihaelaDart):

Am cumparat, dar trebuie sa il las la inmuiat peste noapte in apa ca are un acid