| anonim_4396 a întrebat:

Traiesti sau existi? Ce inseamna pentru tine sa traiesti din plin?

3 răspunsuri:
| renteamarius38 a răspuns:

Sa profit de tot si de toti, sa-mi steie viata in pericol

| Yryna14 a răspuns:

TRAIESC! a trai viata din plin inseamna a trai in prezent, fara a te gandi la viitor, a trai momentultongueasta e cea mai frumoasa viata...

| Bacemi a răspuns:

A trai din plin, forma in care timpul isi primeste in dar tronul binemeritat. Acea iluzie a nemuririi care dispare din mintea ta abia in ultimele clipe de viata, cand constientizezi ca a fost mereu reala si prezenta pentru ca ti-ai dorit-o, nu pentru ca a fost sau va fi vreodata posibila.

Traiesti din plin cand incepi sa intelegi lucrurile care sunt cu adevarat importante.

Atunci cand intelegi ca a fi sincer e mai corect si bine decat sa minti.

Cand ocolesti cu fervoare ipocritii si te apropii cu aceeasi pasiune de oamenii care merita.

Traiesti din plin cand incepi sa renunti la orgolii fata de oamenii
care te educa, indiferent ca nu vad lucrurile asa cum o faci tu, indiferent ca te contrazic.

Traiesti din plin cand vrei sa inveti, cand vrei sa fii constient ca ai gresit si ca zilnic vei mai gresi cel putin odata.

Sa existi e dorinta altcuiva. Sa traiesti este dorinta ta si nu se aplica decat daca vrei asta cu adevarat. Inseamna dorinta de a putea atinge o stare superioara, fiind constient in acelasi timp ca asta consta in acceptarea unui risc total.

Majoritatea exista! Eu traiesc! Vreau sa traiesc si nu oricum, ci printre toti ceilalti care traiesc si nu doar exista.