| GolopențaAdrian a întrebat:

Unde credeti ca se va ajunge cu toate aceste schimbari climatice?

47 răspunsuri:
| Doja a răspuns:

Planeta isi schimba clima in continuu fara influenta omului de la formare. Pana acum am fost intr-o mini-era glaciara, deci e normal sa creasca un pic temperatura.

| Sn4k3 a răspuns:

Acopalipsa

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Golopen?aAdrian):

Poti face si singur un calcul de clasa a-4-a: ce volum de ghiață este necesar pentru cresterea nivelului marilor si oceanelor cu 1cm (un cemtimetru)!?winking tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incalzirea globala e reala.
Cine zice ca e un mit are probleme psihice care-l opresc din a simti temperatura sau de a procesa informatii senzoriale.
Se va ajunge la topirea ghetarilor si mai multa inundare. Mai multa decat in prezent. Caldura prea mare ca sa mai traiasca ceva.
Natura nu se va adapta, apa fierbe la 100 celsius, deci daca trece de atat, nu mai poate exista viata deoarece plantele si animalele nu mai au cum sa obtina apa in stare lichida, iar in cazul animalelor, inhalarea aburului nu le hidrateaza, ci distruge sistemul respirator. Pestii se fierb si oceanele vor fi o mare ciorba.

| costinvlad a răspuns:

Daca nu ar mai fi atat de multe masini, plus ca culturile agricole sunt tratate cu tot felul de chimicale, fabricile poluante. Cauze: Taierilw de paduri; Masinile; Elementele toxoce; insecticide etc.

| Ovix2002 a răspuns:

Eu cred ca va incepe sa ploua cu AMERICI! :* pup

| Golopen?aAdrian explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Pai sa stii ca nu stiu cat ar trebui tinand cata cantitate de apa exista

| Golopen?aAdrian explică (pentru costinvlad):

De astea nu mai ai cum sa scapi

| Golopen?aAdrian explică (pentru Ovix2002):

Ar fi ceva

| Golopen?aAdrian explică (pentru Sn4k3):

Pana acolo mai e

Răspuns utilizator avertizat
| Golopen?aAdrian explică (pentru RobertG101):

Da asa este

| raMLesS a răspuns (pentru RAY):

"S-a cam dus vara, cea mai racaroasa vara din viata mea"
Corect, imi amintesc cum era acum ceva timp, ce cald era vara, eu stateam cu aspiratorul pornit si cu geamu deschis sa-mi faca vant laughing Daca ieseai cateva secunde afara in soare, te topeai, e ciudat ce se intampla.

| raMLesS a răspuns (pentru RAY):

Am spus aspirator, voiam sa spun ventilator laughing tongue

| Lucian4 a răspuns (pentru raMLesS):

:)))).
am auzit o stire cum ca guvernul din arabia saudita vrea sa trateze un o bucata de iceberg
http://epochtimes-romania.com/......a---260700

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici unde. Pãmântul isi schimba unghiurile in decursul timpului.

| Gaby212 a răspuns:

Se va ajunge la Soare...Nu mergem noi acolo, vne el la noi.