| LupusDei1993 a întrebat:

Întrebare pentru religioși: voi credeți în schimbări climatice, sau în teorii ale conspirației cum că zeul vostru e autorul acestor catastrofe?

10 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Creatorul e in controlul tuturor lucrurulor.

Răspuns utilizator avertizat
| Cretinul112 a răspuns (pentru ania):

Trebuia sa fiu mort.

| ania a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Cere-i- o direct, se va bucura foatte mult, te asteapta de cand Te- a creat.

Răspuns utilizator avertizat
| Gligore2000 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Pe mine m-au ''creat'' parintii mei.
Deci nu poti sa dai vina pe Dumnezeu.
rolling on the floor

| chuckmanson a răspuns (pentru ania):

"Dumnezeu ne-a lăsat liber arbitru"
"Dumnezeu e în controlul tuturor lucrurilor"
Alege una! Nu poți crede în ambele în același timp!

| CostinAlamariu a răspuns:

Sincer nu pricep intrebarea. E limpede că exista schimbari climatice și exista destul de multe dovezi ca aceste schimbari climatice sunt provocate de oameni.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Biblia spune: "voi prapadi pe cei ce prapadesac Pamantul". Deci schimbarile de care vorbesti se datoreaza actiunilor omului.

| Green66 a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Sau cu alte cuvinte "eu v-am făcut, eu va omor" straight face