| anonim_4396 a întrebat:

Unde dispar puricii iarna?
Întreb de curiozitate rolling on the floor

6 răspunsuri:
| Maria54 a răspuns:

La munte? cred ca la schi?

| Andreeush a răspuns:

Pleacă în țările calde laughing

| Catrice a răspuns:

Se duc la mare ca acolo e mai cald, se așază pe plaja și stau în nisip pana trece iarna.
Apoi se dezvolta noi puișori, care încep migrația spre ocean, unde își trăiesc viata alături de alte mamifere mari... stai, asta era despre eclozarea ouălor de broasca țestoasă.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Tot acolo unde dispar și muștele.
În mici goluri, crăpături, orificii ale solului, ale infrastructurii umane, temperaturile se mențin deasupra limitei de îngheț.
Cât sunt ei de mici și păduchioși, sunt destul de inteligenți să se retragă acolo din timp.
Ar fi bine să faci și tu la fel, și să nu mai postezi cu smiley din acelea care se bâțâie, și perturbă vederea.

| CarcotasulVesel a răspuns:

Https://www.petmd.com/dog/parasites/do-fleas-survive-winter
la baza parului animalelor pe care traiesc e cald
animalele se adapostesc in cotete (caini), prin case (pisici, oameni) si alte locuri unde e uscat, asa ca puricele poate sa depuna si oua

| darrio2007 a răspuns:

La caldura.