| MissUnivers a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri de:dragoste, dor, amuzament si cam atat! Dunda!

1 răspuns:
| Emmy_4021 a răspuns:

Fara dragoste suntem orfani de toate fara pasiune suntem ca o moara de vant spanzurata in vid!

D-zeu ne-a dat 2 picioare sa mergem 2 maini sa tinem 2 ochi sa vedem 2 urechi sa auzim dar de cene-a dat o sg inima? Pt ca pe cealalta i-a dat-o altcuiva ca tu sa o gasesti.

Un duh mi-a promis 3 dorinte. Eu i-am spus ca nu vreau 3 nici macar doua ci una singura: Mi-as dori sa te am pe tine!

Iubirea ta e singurul gand pentru care exist. Nu uita ca pentru tine traiesc. Si stii de ce? Doar ca sa te iubesc.

Ce sa scriu?…nu incap decat 160 de caractere…oare de cate ori pot scrie TE IUBESC?

Nu rupe firul unei prietenii caci chiar daca il legi din nou nodul ramane…

Sa nu crezi ca poti stabili cursul iubirii caci ea daca te considera vrednic iti va indrepta ea cursul!…

Picioarele tale sunt obosite? Pt ca ai alergat prin mintea mea toata ziua….

Tot timpul sa desenezi cercuri in jurul celor pe care-i iubesti nu inimi pentru ca inimile se pot rupe, dar cercurile nu au capat.

Imi cade o lacrima din ochi si nu stiu ce e cu mine.dar un singur lucru insa stiu mi-e tare dor de tine…

A te indragosti este atunci cand ea adoarme in bratele tale si se trezeste in visele tale!

Iubirea e un cantec ce toti il canta des dar nu la toti el are acelasi inteles.

De ploaie te poti ascunde dar de dragoste n-ai unde caci oriunde te-ai ascunde ea la inima patrunde.

Daca vreodata iubirea te va lua pe aripa ei…nu o alunga! caci vei regreta…!

Nu putem merge departe in prietenie daca nu suntem dispusi sa ne iertam unii altora micile defecte…

Nu incerca sa gasesti iubirea absoluta pentru ca nu exista. Totul este relativ pe lumea asta pana si iubirea…

O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara.

Pierduta lucire din raza de luna frumoasa mea umbra nebuna frumoasa lumina scapata din stele cazuta-i din noapte in visele mele…

Adevarul care ii face pe oameni liberi este in cea mai mare parte adevarul pe care oamenii n-ar vrea sa-l auda.

Cand iubirea acel puf de papadie ce vine mereu si pleaca cu primul fir de vant va trece si pe la poarta ta atunci vei sti ca m-ai intalnit…

Cand iubesti esti cel mai fericit om din lume; cel mai trist lucru este sa suferi din iubire…

Fara IUBIRE nu exista viata! IUBITI-VA! Si alungati bezna aceasta ce ne sugruma in fiecare clipa!

Dragostea sau Iubirea este un giuvaer de mare pret dat in dar fiecarei fiinte umane. Daca l-ai pierdut viata ta nu mai are nici un sens…

Dragostea… darul cel mai de pret al omenirii… traim pentru dragoste… pentru o felie de iubire…

Cand amintirea iubirii iti da fiori sa stii ca este un gand de-al meu trimis spre tine… pentru a te ajuta sa adormi cu mine in gand!

Dragostea e ca o stafie. Multi vorbesc despre ea dar putini o vad intr-adevar.

♥ Se spune ca iubesti o data'n viata, o singura iubire. Atunci cum se face ca suferim la orice despartire?

♥ Face pe inabordabila, e un Joc ce`l face des, Si isi joaca bine Rolul, inocenta, chip pervers

♥ Inima mea a luat'o razna, striga sperand s'auzi. Si chiar nu'nseamna ca nu plang daca n'am obrajii uzi.

♥ Speri s'ajunga ce'si dorea, sa'nvete sa lupte pentru vise pline. Sa'nvete ca fericirea ei e departe de tine.

♥ Amintirea ta mi'e dusmanul cel mai de temut, si cand dragostea vorbeste parca tot Pamantu'i mut!

♥ SI pentru el, esti doar o simpla fata. Mai mult de'atat nu ai fost niciodata

Sa taci cand vorbesc eu! Nu`mi place sa minti atat timp cat mint si eu`! Nu`mi place sa imi spui … [pa!] Nu uita -- asta e replica mea!

♥ Am greșit... Știu frate da nu mai am ce să fac Și ce vină am eu că n.am știut cum ești, de fapt?"

♥ Poate pentru o clipă și tu ai fost fericit, dar eu ți.am mai zis frate că totu` are și-un sfârșit.

♥ Ma Urasti? Problema Ta.•Tupeista? Pt ca trebuie sa fiu mereu peste tine! •Vrei sa`mi devii prieten? Demonstreaza`mi ca meritzi •Indiferenta? Daca nu ma interesezi •Te urasc? mi-ai dat motive •Falsa? Doar cu unii •Te Deranjez? Iarta`ma,Chiar Nu`mi Pasa

←♥→Mersul ei de scena… Te baga in dilema… Vorbeste ca O profesoara… cu un cuvant te baga`n Boala… pozeaza pozitii proprii… iar voi TARFELOR da-ti Copy←♥→

♥ Minti ieftin si prost, iti stiu replicile pe de rost. Ce urmeaza sa spui iti zic eu dinainte. Mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte. Am fost si voi ramane mereu aceeasi fata cuminte cu ganduri rele in minte…

N`o sa-ti dai seama.niciodata cu adevarat.
O persoana draga pentru tine ce`a`nsemnat!
Decat dupa ce o pierzi. ea a plecat.
Te`a lasat sa te gandesti.la ceea ce`ai aruncat
Ai dat cu piciorul.atunci cand ea te-a rugat.
Desi traiai un vis frumos.l`ai ignorat
Acum e prea tarziu sa repari ce ai stricat!
Mult prea tarziu sa stergi unde ai scuipat!
Oricum ea ramane in suflet. urata.sau iubita.
Ii faci loc acolo.ca sigur merita

Desi mi-e dor eu te resping. Desi te vreau nu te ating. Desi-mi vb, eu nu te ascult. Tu ma iubesti, eu te alung.

Dabea astept ziua`n care vei veni, plangand la mine spunandu`mi: Iarta-ma! Iar Eu iti voi spune : Sa te ierte Ea. Tu pentru mine ai fost doar o Eroare Pa!

Prefer sa fiu o SCORPIE decat ca tine o alta COPIE!

Mai stii? Iti placea sa o vezi razand.Ea tot cu zambetul a ramas,tu tot cu ea in gand

Si cand te uiti in ochii mei ce vezi? Ma bucur ca acum esti constient ce'ai reusit sa pierzi.

Te minti si acum, ca desi iti este dor, ai pus orgoliu in fata sentimentelor!

"Nu ma cuNosti ___ sPui cA Sunt fitsSOaSa ___t3 aScUlT aT3nTa sI iti sPuN: `cHiaR Cr3Zi cA imi pAsA?`"

Poate ca acum realizezi ca intr-adevar m-ai iubit,Insa e prea tarziu, da-ti seama c-ai gresit,Iubirea pentru tine era un fel de joc usor, Acum ai vrea sa fie bine, dar ranile-inca dor.

Vrei sa schimbi ceva, e bine sa incepi cu tine, Afla ce-ti doresti si n-asculta de nimeni Intrebari gresite duc la raspunsuri false Decizii proaste duc la decizii si mai proaste.

Crezi ca-mi pasa de tine?! Crezi prost! Idealurile mele se schimba zilnic, nu stiu ce vreau.recunosc!

Te iubea, fraiere, chiar te-a iubit candva! Priveste-o dar stai departe, acum nu te mai vrea! E mult prea tarziu pentru regrete, Te-a uitat nici nu vrea sa te ierte!

Ma culc la ora 22:00, ma trezesc la ora 6:00, nu beau, nu fumez, nu ma droghez, nu`mi inshel prietena … dar si cand o sa ies din pushcarie….

Ma joc cu o grenada…psst… mi-a cazut cuiul pe jos…

Ma numesc cum ma numesc si ma cheama cum ma cheama
Zi şi noapte te visez, să ştii că te iubesc, ba chiar te doresc, ho mă că glumesc…