| GulubuntzBudulush a întrebat:

Cum pot comunica un lucru important statului român? Părerea mea este că ar trebui dată o lege în care pentru măcar trei săptămâni fiecare persoană care vrea să iasă afară să poarte masca, iar cei săraci să primească de la stat măști

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai sunt suficiente judete une e deja obligatorie masca. ca si cum ti ar fi citit gandurile.

5 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Crezi ca o sa te asculte cineva din conducerea statului sau o sa-ti citeasca cineva ce ii transmiti?
Aceasta propunere s-a discutat la nivelele inalte de conducere si a ramas asa cum s-a stabilit.
Stii cum este cu propunerile cetatenilor? Ca in zicala: Cainii latra, ursul trece.

| Wr3nch a răspuns:

Ai aici mail si numere de telefon.
https://gov.ro/ro/contact

| Fatamuntilor a răspuns:

Hotararile se iau si la nivel local!
Cam de 2 saptamani, aici masca e obigatorie, nu am vazut pe nimeni fara masca de la simplu cetatean, la politist si jandarm!
Nu cred ca se va uita nimeni ciudat la tine daca vei purta masca!

| Alfred0703 a răspuns:

Daca imi cer sa port masca trebuie sa imi dai, chiar daca am bani sa cumpar.

| Violleta2022 a răspuns:

Poti sa-ti confectionezi si singur masca, fiidca fiecare aveti in casa macar o fata de perna, pe care o puteti coase.