| AlexDorinel a întrebat:

De ce tinerii(majoritatea) sunt asa nesimțiți?
Sunt contra orice, contra restricții, contra vaccin,contra existentei covid.

Din cauza lor trebuie sa sufere toate categoriile de oameni.

De ce nu pot și ei sa stea câteva luni în casa, e spre binele populației.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| Invictusman a răspuns:

La mine în localitate era plin de oameni în centru, nu aveai loc de ei efectiv.
Chestia e ca dacă îți strănuta unul cu covid în fata sau lângă tine ai luat și tu, tu fiind tânăr supraviețuiești dar părinții tăi care locuiesc cu tine poate nu au același noroc.
Eu zic ca nu trebuia sa se renunțe încă la masca.

32 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Invictusman):

Știi, cu doi de I. laughing. Ma înveți pe mine despre covid, care am fost infectat cu toate ca am purtat masca. Si mă confunzi pe mine cu bombardierii la care faci referire, eu care astăzi am făcut a doua doză de vaccin vrând ca pandemia sa se termine. Eu care mereu am respectat regula impusă de autorități și nu am întins măsura. Masca am purtat mereu unde s-a cerut și din vina măștilor m-am ales cu rinită. Dacă aveai IQ-ul atât de mare, îți dădeai seama unde am bătut în comentariul de mai sus. Însă mi-ai dovedit că nu ai nimic, și vrabia este mai deșteaptă. Așa că, continuă să te dai în spectacol. Și ce am sesizat : ca tu nici măcar nu știi ce vrei și dai vina pe autorități "că ei decid când cazurile scad sau cresc"si se vede ca nu ai fost niciodată într-un spital suport covid să vezi ce este acolo.

| Holiday a răspuns:

E vorba de educatie, mai exact de lipsa ei. In plus, la tineri se adauga teribilismul.