| eusebiu27 a întrebat:

Ma poate lămuri cineva dacă după 15 mai pot iesi din localitate sa îmi vizitez niște rude? Ele locuiesc intr-o comuna din județul meu

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
11 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Conform proiectului publicat pe siteurile de stiri, nu, vedem daca se razgandesc intre timp.

| mgtow a răspuns:

Nu ai voie sa iesi din localitate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru mgtow):

Ei nu, treci pe foaie ca mergi la neamuri In varsta sa le faci cumparaturi de exemplu si te-ai scos.

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Sant filtre de politie si cand vad actul o sa zica dar ce faci tu ia stai asa ca iti dam amenda. Alta ar fi daca nu ar exista controale la iesirea din localitati, si in gara o sa fie pentru ca stie ca lumea va incerca sa se urce in tren - bus

| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Buna, da vei putea. Uite aici toate motivele pentru care vei putea parasi localitatea https://virginradio.ro/......calitatii/

| JicaContra a răspuns:

Sigur, iti cumperi un tanc si dai peste toate masinile de politie care incearca sa te opreasca, dupa care fugi in strainezia (iti recomand siberia, acolo nu te extradeaza nimeni)

| Violleta2022 a răspuns:

Mai ai de asteptat 5 zile, ce-i graba asta? Vei afla curand ce ai voie si ce nu ai voie.
Rudele oricum nu-s importante, ca nu s-au schimbat intr-o luna de zile si nici nu s-au imbogatit ca sa alergi dupa averi.
Le vezi si peste 2-3 luni, daca-i aczul, ca tot aoclo vor sta.

| eusebiu27 explică (pentru Violleta2022):

I-a la m**e

| Violleta2022 a răspuns (pentru eusebiu27):

Tu stii din experinta, nu?
Ca asa faci, le tot iei...
Felicitari atunci, te-ai clasat pe locul inati la orale!

| goguPatent a răspuns:

Nu e nimic clar inca. Rabdare, o sa aflam

| CodrutElian1990 a răspuns:

Ia vezi, in care te poti incadra.
2.activități recreativ-sportive individuale desfășurate în aer liber (ciclism, drumeție, alergare, canotaj, alpinism, vânătoare, pescuit și altele) cu participarea a cel mult 3 persoane.
3.participarea la evenimente familiale, cu un număr limitat de persoane și respectarea regulilor de distanțare socială;