| TPU.ro a întrebat:

Ce i-ai trece intr-o scrisoare de dragoste jumatatii tale de Dragobete?

271 răspunsuri:
| Duucu a răspuns:

Un bilet de o persoana spre Africa.

| AtateaConditii a răspuns:

Sper sa te gasesc in curand...

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Toata noaptea am stat treaza privind chipul tau angelic, urmarindu-ti fiecare respiratie... sforaiai ca un hipopotam si duhneai a tutun.

P.S. Sa duci gunoiul!

| cristian100 a răspuns:

Un bilet de 2 persoane spre Hawai si i-asi scrie lucruri romantice :3

| TheLordOfTheRings a răspuns:

Esti frumoasa ca o lemne si mi-ai rupt inima-n doi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubire inocenta si sincera ca a ta...numai gasesc sad

| gaby5995 a răspuns:

Cand voi inchide ochii pentru totdeauna, tu sa-mi pecetluiesti buzele cu un sarut pentru a le incalzi, iar picioarele sa mi le acoperi cu petale albe de trandafiri si in par; sa-mi prinzi trandafirul rosu al iubirii eterne ce va lumina chipul meu invaluit de tristetea mortii. Iar..., de vei zari o lacrima ce se va scurge pe obrazul meu palid sa stii ca e de ramas bun. Si cand pamantul imi va acoperi trupul care candva tu l-ai atins, sa-ti amintesti ca te-am iubit dintotdeuna sincer si acea iubire nu s-a stins, dar sa nu plangi, ca eu voi fi mereu cu tine, chiar daca doar numai in vise. Iar pe mormantul meu din florile ce mi le-ai adus sa scrii cuvantul:"FERICIRE", caci am simtit-o datorita tie si sa nu uiti ca TE IUBESC, CHIAR DACA NU MA SUNT

| darrio2007 a răspuns:

Lista de cumparaturi.

| DenisIonut01 a răspuns:

O felicitare muzicala care cand o deschizi sa cante melodia ei preferata happy si un buchet de flori intre ele gasind 2 bilete la restaurat happy

| Cristina_Denisa_1997 a răspuns:

Voi inceta sa te iubesc abia atunci cand un pictor surd va reusi sa picteze sunetul produs de o petala de trandafir in caderea ei in oceanul de cristal sau... poate nici atunci!

| lullaby23 a răspuns:

Iubirea ne-a adus impreuna, doi hoinari prin univers.
Nu exista tu si eu, exista noi doi.
Te iubesc!

| sweetys a răspuns:

Ceva romantic( xxx) sa-l oftic ca nu e langa mine in momentul cand primeste scrisoarea happy

| Mariina_lx_1998 a răspuns:

Te-am iubit te voi iubi.

| GeorgiAna_Solomon_1995 a răspuns:

I-as spune tot ce simt pentru el, ce inseamna el pentru mine

| AirănMeidăn a răspuns:

-versuri dragute si romantice-

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ziua!
Intr-o scrisoare de dragoste adresata jumatatii mele de Dragobete as trece cam asa:
Iubitule drag,
Am scris pe cerul albastru, dar norii mi-au sters cuvintele. Am scris pe tarmul marii dar valurile mi-au sters cuvintele. Am scris pe pamantul din gradina mea dar vantul mi-a spulberat cuvintele. Am scris pe inima mea si nimeni si nimic nu-mi va putea sterge cuvintele!
Te iubesc atat de mult, incat niciun cuvant nu poate descrie in totalitate sentimentul suprem care m-a cuprins. Esti lumina ochilor mei, fara tine nu as mai vedea. Esti oxigenul meu, fara tine nu as respira. Esti viata mea, fara tine nu as exista. Te iubesc, dragostea mea!

| Cantaretul a răspuns:

Imi pare rau dar nu pot raspunde la aceasta intrebare pentru ca inca nu am gasit-o.

| faramatania a răspuns:

Să nu uite ce mi-a promis:să treacă pe la MG și să-mi cumpere acel super bolero (vulpe argintie vopsită "oxblood" filetată cu piele), si căciulă vulpe argintie vopsită "oxblood".Așa cum spune chiar tradiția, hainele mai trebuie primenite.

| AdryanTheFuck96 a răspuns:

Ca o iubesc enorm... si ca nu as putea trai fara ea.

| CristinaCtC a răspuns:

Iti scriu aceste randuri datorita sentimenteleor ce ma apasa si dragostei ce iti port.

De cate ori n-am incercat sa-ti marturisesc ceea ce simt eu pentru tine dar de fiecare data imi pierdeam curajul. Iubesc ceea ce esti, cu o dragoste mai puternica decat distanta, mai tare decat timpul, mai neinduratoare decat ratiunea, in ciuda faptului ca esti departe. Traiesti in fiecare bucatica din mine, in fiecare gand, lacrima sau zambet cu care infrunt clipele. Traiesc datorita curajului pe care mi-l inspiri.

Am vazut doar intunericul si nimeni nu mi-a dat lumina, pana cand ai aparut tu.Un baiat cu suflet pur si sincer ce lumineaza fiecare suflet ce ii iese in cale, asa ai facut cu mine; lumina ta m-a trezit la viata si m-a facut sa te iubesc.

Cu tine alaturi sunt intreaga, iar inima mea abia suporta atata fericire. Trezesti in mine furtuna si vant si pasiune si moarte si viata si cant si durere simt ca traiesc si ma inalt si cobor cu fiecare bataie a inimii.

Iubirea mea pentru tine nu se va sfarsi decat atunci cand un pictor orb va reusi sa picteze pe sunetul unei petale de trandafir cazuta pe o masa de cristal, dar si atunci eu inca te voi iubi si vei fi in gandul meu.

Iubirea mea, exist pentru destinul nostru

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Fa si tu ceva!

| NeyyMar11 a răspuns:

Nimic ca nu am... iubita nu ce...

| OnutsaXD a răspuns:

Două mere, două pere. Să o iubești, atâta mândra-ți cere. laughing

| oprescudorin11 a răspuns:

Simplu! Ca este Muza mea! Ca e abisul frumusetii, pe care nici nu am avut indrazneala sa o visez, macar!

| AlCoLiKdEnIsA a răspuns:

Nimic... laughing

| alinadianaaa a răspuns:

Lasa-ma sa ma ascund in tine asemeni unui gand ratacit pe marginile unei clipe tarzie, Ingaduie-mi singura bucurie, aceea de a-ti rosti numele ca pe o melodie fara inceput, fara sfarsit, creata special pentru tine.Nu ma alunga! Te iubesc prea mult ca sa pot pleca.Pastreaza-ma.pastreaza-ma macar o vesnicie! Te iubesc si iti spun intr-o secunda, dar ca sa iti demonstrez imi trebuie toata viata!

| Schlossgold a răspuns:

Nu mi-a luat mult timp sa te gasesc...big grin

| Dre_Christina_1996 a răspuns:

Un bilet în care aș scrie: "Bunătatea ta, sclipirea de inteligență din ochi, ambiția nemărginită și zâmbetul magnific sunt tot ce am văzut eu la tine, și alții nu. Te iubesc enorm de mult! :* " + 2 bilete pentru New York, că de mult iși dorește să vadă Statuia Libertății. laughing)

| OIntrebareIntrebatoare a răspuns:

Sa cumpere margarina ca s-a terminat, si as mai zice:daca nu aduci margarina, sa nu te mai obosesti sa vi, cu mine nu tine asa