| TPU.ro a întrebat:

Ce i-ai trece intr-o scrisoare de dragoste jumatatii tale de Dragobete?

271 răspunsuri:
| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

"Stiu ca mereu esti cu mine, la bine si la greu. Mereu ai fost cu mine, oricand am avut nevoie...multumesc din inima, caci inima e la mine, doar esti jumatatea dreapta din corp. Tu n-ai inima." - Semnat, jumatatea stanga.

| suităr a răspuns:

''Uite,știu că tot ai auzit chestii siropoase.Dar vreau să știi că dacă de enervez și bat la cap o fac cu drag.Și că-ți apreciez puterea de a nu te supăra din nimic.Deși nu scriu prea des și nu le am cu comparațiile pompoase, tu ești gemul de pe felia mea de pâine, dulceață.''

Uăi, ce imaginație tâmpită am laughing

| scorpiaX a răspuns:

Ca il iubesc foarte mult, ca ma gandesc la el, la chipul lui si o poezie.

| Gherman_Razvan_1999 a răspuns:

Cat de mult o iubesc

| andrei1237 a răspuns:

Te stiu a mea, dar egoismul din mine imi sopteste : numai a mea, iti simt palmele mari ca o fluturare din vis mangaindu-mi fata si fruntea de copil, dar cand pleci de langa mine simt un gol in suflet si in ochi boabe limpezi de tristete! Poate tocmai mi-e frica sa nu te faci pasare si sa zbori! Dar tu mi-ai legat sufletul cu noduri complicate, mi l-ai legat de al tau suflet sa nu ne despartim niciodata! De aceea esti aniversarea zilnica a fericirii mele. Te iubesc ca fara tine culorile curcubeului n-ar exista, albastrul cerului s-ar stinge si misterul lumii s-ar amplifica! Iubesc tot ce este al meu, sufletul tau curat si sarutarile tale dulci, iubesc ochii tai stralucitori si chipul tau frumos, inima mea iti apartine! Imi place sa-ti simt mirosul pielii si sa ma pierd prin sufletul tau misterios, descoperind intrarile, iesirile si toate cararile inimii tale. Pentru mine esti raza de soare, esti albastrul infinit al cerului, esti petala trandafirului diminetii. Fiecare firicel din dragostea mea pentru tine va fi cate o declaratie sincera de dragoste eterna! - impreuna i-am furat soarelui o raza si ne-am facut cunune de fericire. Eu i-am rapit marii o lacrima si am daruit-o pamantului ca sa te aduca inapoi, in zilele cand erai departe de mine. Am schimbat soapte cu iarna, sa nu ne inghete iubirea. Am cazut in genunchi in fata rasaritului si l-am implorat sa mai stea in inimile noastre. Astazi, in sarbatoarea iubirii, toate minunile sunt alaturi de noi caci natura ne-a binecuvantat cu puritate, iar iubirea mea este mai sincera decat roua diminetii! Te iubesc! – Intr-o noapte de singuratate, priveam la steaua pe care, de mic am ales-o ca fiind a mea, deodata am vazut-o cum se prabusea, pierzandu-si lumina in drumul spre pamant. A cazut langa mine si atunci am stiut ca isi traia ultimele clipe. M-am apropiat de ea si printre lacrimi am implorat-o sa nu moara, ca nu mai are cine sa imi aline singuratatea. Mi-a spus : O alta stea va trai alaturi de tine. Sfarsitul meu inseamna un inceput pentru tine. Si s-a stins. A doua zi i-am inteles cuvintele caci te-am intalnit pe tine si de atunci imi luminezi fiecare pas, devenind steaua ce mi-a fost prezisa. Te iubesc! – dragostea mea pentru tine este ca un cer senin dupa o dimineata innourata, ca roua in zori de zi, ca razele soarelui de primavara, ca florile din luna mai, vocea ta imi aduce bucurie in suflet si gandul la tine liniste. Cea mai mare dorinta a mea pentru tine e sa fii cea mai fericita femeie de pe pamant! Poate ca dragostea mea nu e suficienta sa acopere marea sau infinitul ceresc, insa faptul ca e atat de intensa si mereu gata sa faca sacrificii peste puterile unei fiinte o face sa fie ceva unic si dedicat doar persoanei care ar putea sa o pretuiasca in toata splendoarea sa! E greu sa exprimi toate aceste senzatii oferite de nobilul sentiment al iubirii! E greu de descris durerea placuta provocata de toate indoielile si de ce-urile adresata parca in gol! Cu toate ca dragostea implica aceasta durere neasemuita niciuneia din maladiile existente pe acest pamant, eu pot spune ca am devenit dependent de ea, de handicapul barbatului ciudat indragostit nebuneste de o femeie frumoasa, ce lasa tot timpul semne de intrebare in urma si in care pare uneori de nestrapuns, ca un iceberg! Eu te iubesc asa cum esti si mi-as dori sa iti accept mai multe lucruri ce tie iti fac atat de multa placere, insa vezi tu, uneori ratiunea reuseste sa isi trimita sagetile catre infinitul amoros si cateodata triumfeaza inaintea dragostei. Oricum ceea ce este important e faptul ca te iubesc, te iubesc nefiresc de nebuneste! – in fiecare zi ma trezesc iluminat de dragostea pe care ti-o port, fiecare zi imi pare mai buna, mai frumoasa pentru ca existi TU! Te iubesc mult de tot ratusca mea!

| Solitude15 a răspuns:

Paiin primul rind i-as scrie sa il iubesc si ca sa se uite dupa usa iar acolo va gasi un cadou din partea mea

| Zdog a răspuns:

Bilete la Lady Gaga

| Andrei20133 a răspuns:

Candva eram acolo, eram un "duo", nu eram eu, nu erai tu, eram doar NOI

| robess a răspuns:

Unde ai fost pana acum?

caramela
| caramela a răspuns:

Buna searahappy
Cred ca i-as multumi si i-as spune Te iubesc...
De ce i-as multumi?
pentru ca de 13 ani de cand sunt bolnava, nu a dat bir cu fugitii si ma ajuta in tot ceea ce trebuie sa fac in munca casnica, suntem impreuna de 26 de ani, dar de 13 ani boala si-a spus cuvantul, dar el este langa mine si ma iubeste la fel ca la inceput.
O seara bunahappy

| Dodon_Tamara_1997 a răspuns:

Te-am asteptat ore in sir la locul nostru...tu ai venit peste 3 zile...mi-ai spus ca ma parasesti pentru un baiat.
P.S. mersi pentru trandafir!

| Cristi1111 a răspuns:

Oricat mna uit la tine nu ma pot opri, cand esti langa mine inima bate cu putere, cand vorbesti nu mai aud nimic altceva iar cand un sarut imi dai e mai frumos ca orice dar!

| Alinutza_Ally_1997 a răspuns:

Toata noaptea ai fost in gandul meu, te iubesc si de abia astept sa ne revedem

| Chirita_Lenuta_Larisa_1990 a răspuns:

Te iubesc in fiecare zi din ce in ce mai mult si simt ca prezenta ta e necesara in viata mea pentru ca doar asa ma simt vie, iubita si dorita.Mai cu seama te iubesc de Dragobete, pentru ca e un motiv in plus cand ne putem sarbatori iubirea, cand iti pot arata cat de mult insemni pentru mine. TE IUBESC sufletelul meu!

| SebastianCMT a răspuns:

De toate.

| Rominutza_Romy_1994 a răspuns:

Cat de mult il iubesc, ii multumesc pentru ca imi este aproape.

| PinkPop a răspuns:

Dragul meu, de aceasta zi minunata iti spun doar ca te iubesc nimic mai mult, sper ca si tu la fel. :* Pupici.

| Elena_Vesa_1971 a răspuns:

Ca-l iubesc enorm de mult.

| Narcis_Narcis_1990 a răspuns:

Iubirea me, dragostea mea, Te iubesc extrem de mult mult. Vrei sa fi sotia mea?

| dragosbogdan001 a răspuns:

M-as face ca uit laughing laughing happy rolling on the floor

| emmaemilia a răspuns:

Lucruri romantice(in fiecare seara visez ochii taii ca doua smaralde verzii etc)si i-as pune 2 bilete la munte

| Kariin a răspuns:

Numai lucruri frumoase. Si o poza cu noi doi.

| betty678 a răspuns:

I-as scrie toate sentimentele. I-as spune ca soarele rasare in ochii lui. I-as spune ca fara el viata nu are rost. I-as spune ca el mi-a deschis inima catre iubire. I-as spune ca datorita lui am invatat sa iubesc. I-as spune ca daca ar pleca inima mea nu va mai bate. I-as spune ca imi pare rau ca l-am ranit. I-as spune ca il iubesc. I-as spune ca pot sa trec peste mari si oceane nu mai sa pot sa ajung la el. I-as spune ca as traversa tot globul doar pentru al saruta. I-as spune ca imi e dor de el. I-as spune ca sentimentele mele pentru el intrec orice limita sau masura. I-as spune ca este totul pentru mine.

| Aquafairybezelesiunicorni a răspuns:

Sa-mi faca clatite.

| Assy99 a răspuns:

Valentine(citire in elngleza), n-ai cum sa fii
Dragobetele meu iubit
Te-astept acasa unde-ti-e locul
Langa mine sa stai. sa ma feresti de cei ce vor sa ma ridice... laughing
Distanta ne cam desparte, dar te vei intoarce,
Fie ca doar pentru o luna, din care o saptamana a noastra
Fie pentru o saptamana, din care o ora a noastra
Eu te voi astepta.
Iar cu fiecrae zi care trece te iubesc din ce in ce mai mult... puppy dog eyes sad

| Zuza50 a răspuns:

Nu am jumătate.

| DNSK a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

rolling on the floor)))) nu creedlaughing)))like

| OnuOnulică a răspuns:

Un bileta la un PPV de wrestling. B|

| Mario1999 a răspuns:

Iubito, astazi de Dragobete, m-am gandit sa-ti fac o surpriza.
Iesi la geam si uita-te in parcare. Vez Ferrari-ul ala rosu de acolo?
Ti-am luat un ruj de aceeasi culoare! big grin
Cu drag, Iubi.winking happy

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Factura de intretinere, lumină si gaze, a si consumul de apometrerolling on the floor