| 211wasgnij a întrebat:

Care e cea mai frumoasa declaratie de dragoste pe care o poti face jumatatii tale?

Răspuns Câştigător
| LonelyLoner92 a răspuns:

Uite aici o declaratie de dragoste:

Ceea ce iti scriu acum nu sunt cuvinte, sunt bucati de suflet si minte, caci dragostea nu se scrie, se minte...

Ai aparut in viata mea ca o puternica raza de soare ce mi-ai adus in suflet caldura si gingasia nesfarsita, cu zambetul tau m-ai invatat sa cunosc blandetea pana atunci necunoscuta...sarutul tau mi-a daruit dulceata nemaintalnita, ochii tai senini mi-au aratat ca dragostea exista, iar tandretea si frumusetea sufletului tau mi-au cucerit inima.

Dumnezeu Ne-a dat doua picioare sa mergem, doua maini sa tinem, 2 ochi sa vedem, doua urechi sa auzim. Dar de ce ne-a dat o singura inima? Pentru ca pe cealalta i-a dat-o altcuiva ca tu sa o gasesti.

Te iubesc 12 luni dintr-un an, 7 zile dintr-o saptamana, 24 de ore pe zi, 60 de secunde dintr-un minut, iar daca mi-ar ramane o singura secunda in plus...as imparti-o cu tine.

Se spune ca dragostea se naste din priviri, creste pe buze si moare in lacrimi.

Se mai spune ca dragostea este singurul joc care se joaca in 2 si ambii castiga.

Se stie ca, sa iubesti nu e nimic, sa fii iubit e ceva, insa sa iubesti si sa fii iubit e totul!

Saruta-ma si vei vedea stelele, iubeste-ma si ti le voi da.

Daca as mai avea dreptul la o singura gura de aer mi-as tine respiratia pana ajung langa tine sa iti spun cat de mult de iubesc, chiar cu riscul de a muri.

Pentru lume tu esti Cineva, pentru Cineva tu esti Lumea.

Cu multa dragoste,
Cineva

5 răspunsuri:
| MaXim1trafic0de1drogusoare a răspuns:

Am sa-mi aduc aminte mereu de tine dansand... trupul tau miscandu-se senzual numai pentru mine, o imagine care mi-a patruns sufletul atat de adanc incat timpul nu o va mai putea atinge. Vor trece ani, ne vor acoperi batranetile, dar eu imi voi aduce mereu aminte de tine dansand, te voi vedea trista, te voi auzi plangand, dar eu imi voi aduce mereu aminte de tine dansand,,, imi vei zambi si ma,,,,

Iubire, inger cu aripile smulse de nebuni, cum cersesti pe pamant cand in cer ti-s ridicate palate, oamenii rad de ochii tai rosii de plans si-ti rasplatesc imbratisarile cu palmi. Tu, care esti mama omenirii, si tata, sora, frate, prieten, iubit sau orice e nevoie sa fii, tu, salvarea din cele mai negre suferinti, tu care nasti tot ce e frumos in...

da sa fim seriosi... cea mai faina declaratie pentru mine e :
-"incep sa iti explic prin cuvinte
insa dragostea nu se explica, ea se simte"
:*
nu trebuie sa spui cele mai siropoase cuvinte, unele fiind de tot rahatu'
poti sa spui asta si vei fi cea mai pretioasa etapa din viata lui/ei
big grin

| MaXim1trafic0de1drogusoare a răspuns:

Scz ca am pus pct pct... daca' vrei iti scriu acum' ce inlocuiau
-imi vei zambi si ma vei strange in brate din cand in cand si eu imi voi tot aduce aminte de tine dansand... ne vom pierde prietenii, ne vor uita copii si sufletului meu ii va ramane doar imaginea ta dansand.
Asa ca, iubita mea, nu ezita, nu lasa clipele sa se piarda goale in vreme, ori de cate ori ai ocazia, danseaza pentru mine... dansul tau poarta un suflet mai aproape de Dumnezeu.
-tu care nasti tot ce e frumos in lume, din atatea inimi iti asculti smerita condamnarea la moarte, de pe atatea buze iti primesti veninul minciunii.
Chemi inimile la tine cu blandete fermecatoare, ele te rastingnesc in piercinguri si te scuipa cu boli venerice, le imbii cu frumusete, ele ti-o smulg lacome si se tavalesc cu ea in noroi, spui povesti inaltatoare, faci minuni, dar cine sa le auda si sa le vada intr-o lume mai scartaitoare si mai incetosata ca niciodata.
Iubire, inger cu aripi smulse, in tine ma voi increde cel mai tare intotdeauna pentru ca tu esti cel mai curajos dintre toti si singurul care nu va renunta niciodata.

| Draagos a răspuns:

Te iubesc si punct.

| yournameplease a răspuns:

iubirea mea cu ochi caprui
mai frumosi ca ai nimanui
plutesc in ale tale brate
ca unduioasele becate
in lumea ta ma ratacesc
si amandoi avem un crez:
ramanem impreuna
in a nostra lume nebuna
hranindu-ne cu dragoste
si traind... IUBINDU-NE...
marea mea iubire, te sarut 140!

| yournameplease a răspuns:

Gandul imi zboara de fiecare data la tine si am impresia mereu ca esti langa mine, alaturi de inima mea si de aceea dragostea ta ma face sa uite de distanta ce ne desparte De aici de departe iti trimit un sarut dulce si suav care sa te faca sa uiti ca nu putem fi impreuna in fiecare zi.

Cu multa dragoste si iubire pe care ti-o port al tau ingeras