| anonim_4396 a întrebat:

1.intrebari pentru baieti: Cat de repede uita baieti pe fosta? Cand spun barbati "te iubesc" oare sunt intr-adevar sinceri?
2 intrebari pentru fete: Cum poti sa-l faci sa se intoarca la tine pe fostul iubit?
sau Cum sa-l faci sa regrete ca nu ii mai aparti?

Răspuns Câştigător
| Psihoyounger a răspuns:

1. Depinde de baiat, dar si de fosta. O poti uita in 2 zile sau e posibil sa o poti uita nici in 2 ani. Depinde si de iubirea care a existat intre ei, dar si de subconstient. Stii, daca baiatul considera care mai are o mica sansa sa o recupereze pe fata, o uita mult mai greu. Daca vrea sa o uite si nu poate, trebuie ajutat.

Da. Pot fi sinceri, dar pot si sa nu fie. E o intrebare mult prea generala ca sa poti raspunde concret. Intelegi? Eu cand spun asa ceva sunt mereu sincer, dar probabil sunt si baieti care o spun din distractie, din plictiseala, din obisnuinta...etc. Sunt multe posibilitati, multe cazuri care difera unul de altul.

2. Nu trebuie sa faca nimic. In cazul in care ea e de vina, ar putea sa isi ceara iertare si sa recunoasca faptul ca a gresit. Daca e baiatul de vina, fata nu are prea multe de facut.

Daca te gandesti la a ne face gelosi(ma refer la baieti in general), e o modalitate veche si deja depasita. In ziua de azi, chestia cu "a face gelos pe cineva" nu stiu daca mai tine ca acum cativa ani. Gelos este oricine, pentru ca gelozia trebuia sa faca parte dintr-o relatie, altfel nu exista nici iubire, dar desigur, gelozie intr-o anumita masura. Asadar, ca sa regret ca am pierdut o fata, aceasta ar trebui sa imi dovedeasca faptul ca eu m-am inselat cand am lasat-o( daca baiatul a parasit-o, pentru ca daca fata a rupt relatia, intrebarea aceasta nu mai are sens.happy.) Trebuie sa imi dovedeasca ea singura ca e mai buna decat am crezut, nu ma refer la aspectul fizic, ci la caracter, sentimente etc. Cam asta, iar apoi, daca ma iarta, ma voi duce eu sa ii cer iertare.

Cam asta ar fi.

Sper ca te-am ajutat.

Iubiti-va mult!

Bafta!

Psihoyounger

20 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Eu nu as face nimic, sunt prea mandra sa incerc trucuri ieftine si deloc razbunatoare ca sa-mi doresc sa ma regrete!

| SweetCandy a răspuns:

Eu sunt de parere ca lucrurile astea difera de la persoana la persoana...de educatia primita, de felul in care stie sa aprecieze ce e in jurul luistraight face
sa se intoarca la tine...hmmmthinking pai nu ai cum sa il determini, poate doar sa-l oftici si sa realizeze, dar daca e incapatanat. poti sa faci si slujbe si tot degeabahee hee
sunt de parere ca toti regretam la un moment dat ce am avut si din varii motive, asa ca da si ei regreta, desii le e cam greu sa recunoascastraight face

| alexa a răspuns:

1.depinde de cat de serioasa a fost vechea relatie si de cat de multe sentimente a avut pentru ea.
si la a spune te iubesc depinde...pentru ca sunt multe genuri de barbati in lumea asta si unii o spun din ANUMITE motive alti chiar simt acest lucru si iubesc cu adevarat
2.as incerca sa vb cu elsa lamurim probleem care au fost intre noi. daca e un fost care nu merita atunci nu. mi mai bat capul, sau daca acesta are o noua prietena la fel, insa daca stiu ca merita si ne.am despartit din motive aiurea incerchappy
si la e doua sa stii ca indiferenta doare cel mai tare.il ignori cand te baga in seama, nu. l mai privesti, nu. l mai saluti...incerci sa pari indiferenta la ceea ce se intampla cu el.si aici depinde de cat de mult am tinut la acel baiat. daca a fost unul care mi. a dat papucii din motive aiurea atunci asa m.as comporta, sau k avea pe alta, etc, dar nicidecum nu m.as comporta asa cu un baiat de care eu m.am despartit k asa am vrut

| JackieSue a răspuns:

Poti sa-l faci sa se intoarca la tine daca iti schimbi look-ul astfel incat sa regrete ca te-a parasit si se intoarce. A mers la cateva prietene...big grin

| JesterRO a răspuns:

1. Sincer? nu conteaza ca e baiat sau fata...conteaza ce suflet are... daca arehappy. Specialistii spun (si m-am convins singur de doua ori inainte sa vad rezultatul experimentului specialistilor) ca iti revi dupa 1/3 din cat a durat relatia. Daca dureaza 3 ani relatia, dupa un an esti freshhappy dar pana atunci treci prin mici depresii si ancore psihologice, probleme de personalitate...depinde si varsta, bineinteles, si nivelul de maturitate al fiecaruia.
Nu mai generaliza baietiitongue ca nu toti suntem la fel, cum nici fetele nu seamana toate intre ele.
2. Nu sunt fata, insa sunt multe modalitati care pot fi gandite si de baiat si de fata...il convingi, depinde doar de naivitatea sa sau sensibilitatea lui.
De regretat, idemlaughing

| psiko a răspuns:

1. Baietii se prefac ca isi uita repede prietenele ca sa nu rada "amicii" de ei. Un "te iubesc" spus cu jumatate de gura sau cu o oarecare ezitare sau chiar prea repede nu inseamna nimic. Baiatul trebuie sa spuna acel "te iubesc" exact in momentul cand simte el asa ceva.

2. Fetele ca sa faca un baiat sa se intoarca la ele ori trebuie sa il faca gelos(ceea ce nu e indicat, zic eu) sau sa incerce ele prin chestii micute (o plimbare, o iesire la McDonald's sau in club), asa merge cel mai bine. Plus trebuie sa ii arate fata ca ii pare rau ca s-a despartit de el si ca tine incontinuare, plus ca il vrea inapoi. #:-s

| Chuck a răspuns:

Uita ultima intrebare.
1. Habar n-am. Eu le-am spus "te iubesc" fetelor pe care nu le-am iubit, iar atunci cand am iubit, nu i-am zis niciodata asa ceva. confused

| kayan a răspuns:

1. depinde de fosta. unii barbati sunt sinceri.
2. de ce ai vrea sa faci sa se intoarca la tine unul care te-a parasit? de ce crezi ca ar regreta ca nu ii mai apartii, din moment ce ti-a dat cu flit?

| tremuriciiuliana a răspuns:

Sa ii arati ca nu el este singurul baiat care te poate iubi demonstreazai ca poti trai si fara el chiar daca el crede ca fara el nu poti trai

| margaritar a răspuns:

Depinde de la persoana la persoana aceasta uitare... unii sunt sinceri cand zic te iubesc altii doar sa te bage in patwinking

Nu trebuie sa faci nimic sa se intorca la tinewinking daca te iubeste cu adevarat se intorce, regreta, plange... iar faza cu cu schimarea de look doar pentru el e o prostie eventual se intorce pentru ca esti mai "buna" nu pentru ca esti tine la tine

| Coriii a răspuns:

Am vazut multe fete ca sa il faca pe fostul sa se intoark la ele... incearca sa ii faca geloshi...
mie una nu mi se pare o idee asa stralucitaa... si din punctul meu de vedere nu cred ca asa il vei face sa se intoarca la tine laughing)

| omul89 a răspuns:

Acum depinde de baiatul de care te indragostesti daca el e baiatul caruia i place sa fie rebel fi sigura ca te va lasa si ca nu e sincer dar daca e genul de baiat educat fi sigura ca e sincer.2Ignoral total prietena mea asa a facut si crede-ma mam taiat si cu lama doar ca sa se intoarca la mine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pot raspunde si baieti la intrebarile pentru fete, dar si fetele la intrebarile adresate baietilor.VA MULTUMESC

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1. Depinde de ce fel de relatie au avut, de durata relatiei, de motivul despartirii...
2.Da...in momentul acela happy
3. daca omul nu mai vrea, nu poti, ci doar iti prelungesti chinul iar el se umfla in pene vazandu-ti stradania.
4.La ce bun? Tu trebuie sa nu regreti ca nu mai esti cu el! Daca v-ati despartit si el a fost initiatorul, fii sigura ca nu regreta. Daca cumva regreta, vine singur inapoi.
Nu luptati pentru ceva ce nu merita si ganditi-va ca atunci cand se inchide o usa...se deschide o fereastra.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chear ca nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa-i spui :"eu mereu te-am iubit doar pe tine dar tu m-ai lasat...nu st din ce motiv si ce s-a intamplat, dar te-ai schimbat fata de mine, si mereu stiam ca daca poate nimeni nu e alaturi de mine, stiam mereu ca tu ma intelegi ...si m-am atasat de tine foarte mult. Nu ma gandeam ca am sa te pierd. (Daca ti-se potrivesc toate astea)si daca ai tinut intr-adevar numai la el. Iar o relatie are un inc frumos, dar daca lasi pe altii sa te corupa sa intre intre voi...atunci totul se strica. Ai grija sa fiti comunicativi unul cu celalalt deschis si sinceri. E greu sa i-ti gasesti pe cineva cu care sa te intelegi si sa-ti fie prieten(a), cu adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1.nu-i drept ei spun numai ca sa atraga fetele dar dupa spinare au 100 de prieten de care noi nici nu stim... apoi cand aflat se termina tootul si el sigur ca da vina pe noi...nu trebuie si carezi poate dupa un timp anumit

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

2. daca nu mai e cu tine inseamna ca nu t-ea maeritat! si din moment ce nu mai e cu mine nu ma mai chinui sa-l fac sa se intoarca la mine pentru ca stiu ca nimic nu va mai fi cum a fost la inceput ( frumos)!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am uitat de fosta intr-o luna. Iar in legatura cu ''cum sa-l faci sa regrete ca nu ii mai aparti", eu zic ca nu vei avea nici o sansa in cazul in care are deja pe altcineva cu care se intelege super bine, in schimb daca n-are pe nimeni sau daca are si nu se inteleg cum se astepta el, si tie in schimb iti merge bine si esti mereu vesela deja va fi cu siguranta invidios.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa nu-i atrag atentiea si sa-l fac saai para ruuca s-a certat cu mine!