| anonim_4396 a întrebat:

1. La contactele sexuale fata trebuie sa fie epilata nu ? De ce ?
2. La primul contact sexual ( dezvirginarea) trebuie sa fim protejati ,sau putem si fara ( doar la primul ) ca eu stiam ca primul poate fi neprotejat ? Adica la primul contact poate ramane insarcinata ? Cat este sansa de a se intampla asta?

Răspuns Câştigător
| CiprianTPU a răspuns:

Atata timp cat tu ai ciclu menstrual iar parternerul elibereaza spermatozoizi in urma contactului sexual, sansele ca tu sa ramai insarcinata sunt de 100 %. Nu are importanta daca esti virgina sau daca e primul contact sexual sau nu. Dupa cum au spus si ceilalti, virginitatea nu este contraceptiva. happy. Ai grija ce faci! Foloseste prezervativul si ai grija sa fie unul de calitate. Ar fi bine sa fii epilata, nu doar la partea pubiana ci si pe picioare. partenerul tinde sa te mangaia in continuu si nu cred ca te-ai simti prea bine sa ai par pe picioare, mai ales tu ca femeie. Bafta multa, sex frumos happy!

| PerfectAngel a răspuns (pentru CiprianTPU):

Eu stiam ca daca am menstruatia sansele sa raman insarcinata sunt mult mai mici, pentru ca odata cu sangele organismul elimina si spermatozoizii.

17 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Epilata sau nu e problema ta!

De protejat insa trebuie sa te protejezi mere...sau esti destul de matura incat sa il poti creste daca ramai insarcinata cu vreun inconstient ca tine?!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Daca tu crezi ca pe site iti raspund doctori inseamna ca tu ai gresit site-ul sau n-ai si tu raspunsuri inteligente!

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

1. nu trebuie sa fie neaparat epilata, dar parca nu e placut cu parul acela
2. este cel mai des intalnit mit. e o prostie, normal ca poti ramana insarcinata de la primul contact. gandeste.te numai la un caz cand o fetita de 12-13 e violata si e pentru prima data normal. cred ca ai vazut la stiri ca acea fata a ramas si gravida.
trebuie sa te protejezi, sa nu faci prostia de a face fara. exista si riscul bolilor.

| paynehunter a răspuns:

Nu prea inteleg cum de pot fi atat de multi tontzi in lumea asta? Ce intrebari sunt astea?

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Nu este obligatoriu sa fii epilata + trebuie la fiecare contact sexual chiar si primul sa o faceti protejat.
In niciun caz nu o fa neprotejat deoare ce: Riscul de a te infecta si primi o boala este destul de mare mai ales cel de a ramane insarcinata!
Succes si o seara placuta! happy

| Roo a răspuns:

1 - epilatul tine de igiena si de gusturile fiecaruia!
2 - virginitatea NU este un contraceptiv! foloseste prezervativul(asa te feresti si de eventuale sarcini dar si de boli cu transmitere sexuala)

| PerfectAngel a răspuns:

I'mPerfect(a)! Am intrebat ca fapt divers! nu ca vreau eu., Daca habarn-ai de asa ceva, nu te baga si lasa un doctor sau cineva care stie, sa-mi raspundawinking

| paynehunter a răspuns (pentru PerfectAngel):

Da...sigur nu vrei.De aia ai pus intrebarea.Probabil vrea o prietenalaughinge si normal ai implinit 18 ani vrei sa faci primul lucru legal. Oricum fara prezervativ nu ai ce cauta.Nu il lasa fara prezervativ.De asemenea poti sa ai o intarziere a menstruatiei si infectii...

| PerfectAngel a răspuns:

Eu stiam ca la primul contact sexual ( primul numar ) nu are cum sa ramai insarcinata... pentru ca nu stiu ce.
Prietenul meu vrea sa o facem fara prezervativ.si nu stiu ce sa fac. Mentionez ca am 19 ani dar imi este tare frica. nu vreau sa-mi asum niciun risc.
PS: I'm Perfect(a)! nu neaparat un doctor, doar cineva cu experienta.

| paynehunter a răspuns (pentru PerfectAngel):

Nu trebuie experienta, trebuie un gram de creier in cap, ceea ce tu nu prea il ai.no offence.Use your brain.

| PerfectAngel a răspuns (pentru paynehunter):

Bine. Varsta ta spune tot deci, numai comenta aici. si apropo, ai gj cu limbajul. Pun ce intrebari vreau + ca de asta se numeste categoria " DRagoste si Sex. " App, esti minor. Iesi de aici laughing.

| paynehunter a răspuns (pentru PerfectAngel):

Cum sa crezi asa ceva? sunteti naivi amandoi(ca sa nu va zic prosti)

| paynehunter a răspuns (pentru PerfectAngel):

Vai vai, ai facut 18 ani si deodata ai mai multa experienta.Vezi sa nu pocnesti

| drhotzu a răspuns:

1. cum vrei si cum te simti tu mai bine cu tine...
2. nu exista "free pass" atat timp cat ai ciclu si el sperma... nasol straight face protectia primeaza... asta daca nu vrei sa fii si tu la 16 and pregnant. si plus nu va zgarciti la prezervative (folositi durex)

| ionut1134 a răspuns:

Mai bine protejat decat sa risti si nu scrie nicaieri ca trebuie sa fie epilata dar nici sa fie uriasi happy

| CiprianTPU a răspuns:

Spune-i prietenului tau ori vrea cu prezervativ ori deloc. Pai cum asa, el vrea fara prezervativ, ce draq el ramane cu burta la gura? Nah daca vrea fara prezervativ, du-te si tu la un medic sa-ti prescrie niste Anticonceptionale. Ai grija ce faci, nu te lua dupa el.