| anonim_4396 a întrebat:

A iubit cineva sincer... din suflet... cu patos... si a fost pedepsit/a pentru indrazneala de a iubi? Cine... de ce... asta-i rasplata pentru dragoste? Ura, dispretul, umilirea?
Am si o dedicatie pentru dragoste, neimplinire, umilinta, nepasare, pentru copila nevinovata care raneste fara sa-si dea seama, pentru ingerul si diavolul din ea
http://www.youtube.com/watch?v=nsCXZczTQXo

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Obiectul iubirii n-a fost bine ales. S-a produs o irosire de sentimente.

8 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, am iubit si eu odata un baiat... l-am iubit din tot sufletul, am facut sacrificii pentru el, fugeam de acasa pentru el, toti erau impotriva relatiei, dar mie nu imi pasa...am fost pedepsita pentru ca am iubit... m-a lasat balata dupa cate sacrificii am facut pentru el, nu i-a pasat, rasplata pentru dragoste, a fost lacrimi, umilinta, suferinta foarte maresad

| yuli10 a răspuns:

Melodia aia nu-mi aduce aminte decat de jim carey :))
http://www.youtube.com/watch?v=SpwK3vFGJp0

eu am iubit si iubesc in continuare, sunt iubita si pana acum nu am avut de suferit, poate sunt pur si simplu norocoasa. eu asa ma consider.

| amoremioX a răspuns:

Mda sm iubit si eu fugeam serile de acasa si minteam k sunt ba cu colege ba ca dorm ba ca vreau sa hoinaresc sa fac poze si ma intalneam cu el,, o iubire pura si sincera,, nu era cel mai dragut din lume,, nu m-am indragostit de un simplu aspect ci de inima p care o credeam k o are.am cazut ranita ca un inger fara arpi... din pacate da cred ca asta-i rasplata celor care iubesc sincer!

| sylver69 a răspuns:

Mda adevarat... doare foarte tare. dar nu mai dramatiza asa tare frate ...capul sus viata merge inainte ...am trecut si eu prin asta... dar sti cum e ce nu te omoara te face mai puternic...(si acum sa nu se mai intrebe femeiile de ce barbatii sunt nesimtiti, reci, nepasatori, etc...)

| sticss a răspuns:

Buna da am iubit si iubesc un baiat si da am fost pedepsita orice e pedepsit\a pentru ca isi dedica inima si sufletul unei persoane...
nu am fost atat de pedepsita pentru ca nu m-am despartit de el dar comportamentul lui fata de mine ma pedepseste... in public cel mai dulce baiat.acasa hm.iti da de gandit la inceput nu era asa si de aceea consider ca am fost pedepsita de iubire.si ma face sa sufar mult.insa...

| antonelk a răspuns:

Eu iubeeesc :X:X:X:X si sunt iubita :X:X:X si nimic nu mai conteaza in juru nostru day dreaming

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am iubit cu tot sufletul, am plans cu lacrimi ce am crezut ca nu se vor mai strege vreodata, am lasat sa fiu calcata in picioare, jignita am suferit dar apoi m-am trezit ca dintr-un vis usrat si am spusbig grinestul! Si am invatat sa zambesc din nou cand l-am intalnit pe El...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am iubit si eu odata asa cu lacrimi de sange cum se spune am fost pe cea mai de jos treapta in disperarea mea... apoi am zis ca nu mai vreau, am privit in jurul meu si l-am vazut pe El cel care m-a invatat sa traiesc din nou!