| Joanna23 a întrebat:

Acum ceva timp am vorbit cu o sora mamei fiind cea mai buna prietena despre un baiat, golan adevarat. Vorbesc cu el de 4 luni, la inceput a incercat el ca sa ne vedem dar nu am putut. Din simplu fapt ca el mi-a spus ca e indragostit de mine am vrut sa il testez asa ca am sunat cu ascuns si am pus o fata sa vorbeasca acesta insista ca fata sa sune cu nr si accepta ca sa se vada. Mama imi spune des sa nu te aud cu golanu ala. Pana duminica noidoi vorbeam zi de zi. De cele mai multe ori eu dadeam primul sms sau primul telefon, iar daca nu o faceam ma suna el si ma certa ca nu am facut-o. Samabata m-am vazut cu el la un club unde era si fostul prieten cu care am ramas prieteni acesta enervandu-ma. Baiatu acesta spus Bogdan a fost foarte mirat cand m-a vazut nervoasa.M-a intrebat daca am fost cu el i-am raspuns ca da, dupa care a urmat intrebarea "L-ai avut la sufletel?" o intrebare spusa foarte trist si am raspuns sincer cu da.Ma gandesc ca el poate crede ca inca mai tin la fostul de nu ma mai cautat

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Draga mea,golanii sunt de foarte multe feluri.
Si cel cu care te-ai incurcat tu nu e unul de soi.
Sa accepte sa se vada cu o alta fata,necunoscuta,sa iti impuna sa-l suni zilnic,sa te "certe" ca n-o faci si tu sa-l crezi,sa-ti joace comedia indragostitului trist fac parte dintr-un arsenal ieftin de cucerire a oricarei naive ca tine.
Sfatul meu este sa functionezi dupa mintea ta si sa nu-l mai crezi deloc,te minte cum respira,nu esti decat un nume dintr-o lista personala de cuceriri,faptul ca-l cauti il incurajeaza sa continue,faptul ca-ti stie slabiciunea il ajuta sa te manipuleze cum doreste!
Deschide ochii,fa-ti o favoare personala si cauta un alt baiat,care sa te caute singur,care sa stie sa te asculte si sa te inteleaga.
Si,fii sigura ca vei avea destule probleme sa scapi de golanul tau.
Nu am nimic impotriva lor,si golanii iubesc,iubesc frumos,nebun si inaltator, ies cu mult din tipare sa stii, dar unul din lucrurile esentiale pe care le fac indragostindu-se, este sa incerce sa devina mai buni, mult mai buni decat sunt si...inceteaza sa fie golani!
Cel pe care l-ai gasit tu e de cea mai proasta factura, nu cauta sa se ridice el la tine ci sa te tarasca pe tine in noroi.
Si apoi sa caute alta.
Foloseste-ti mintea, ca ai!

1 răspuns:
| DaRaspund a răspuns:

Se poate.Dar se poate sa-si fi pierdut interesul fata de tine, sau sa fi cunoscut pe altcineva.