| ThePandacorn007 a întrebat:

Acum o saptamana mi-am reincarcat cartela cu 4500 de minute Vodafone etc. Iar acum, cand vreau sa sun sau trimit un mesaj imi spune ca nu mai am credit cu toate ca mai am 4200 de minute. Asta se intampla de cateva zile, 3-4 zile. Va rog ajutati-ma, nu stiu ce sa fac.
FUNDA + VOT CELUI MAI BUN RASPUNS!
P.S. se scuza categoria dar este urgent.

Răspuns Câştigător
| HolyPotato a răspuns:

Cu alte cuvinte plătești cu credit pentru minute. Ca să aflii cât credit ai suni la *123# dar presupun că știi deja asta.
Dacă mesajele pe care vrei să le trimiți sunt destinate unei persoane tot în Vodafone, înseamnă că este o problemă și mai bine mergi la un magazin Vodafone să rezolvi asta.

2 răspunsuri:
| HolyPotato a răspuns:

Când activezi această opțiune creditul îți este luat și ai la dispoziție doar minutele, pe care însă nu le poți folosi dacă vrei să dai mesaje la concursuri sau alte cele care îți solicită credit, în schimb e mult mai avantajos cu opțiuni pentru că poți suna și să dai mesaje mai mult decât dacă ai avea credit.
Opțiunea are nevoie în fiecare lună de 5 euro (sau cât ai încărcat) pentru reînoire. Dacă vrei să ai și credit pe lângă minute, ia-ți o cartelă cu credit mai mult.

| Xenya a răspuns:

Daca la creditul tau scrie o.oo eurocenti nu poti sa folosesti minutele, mesajele, etc