| goodboy a întrebat:

Acum o saptamana pe messenger am cunoscut un baiat despre care stiam ca are prietena.Ne am imprietenit si am inceput sa petrecem foarte mult timp vorbind pe messenger.Mereu imi spune ca nu se mai intelege cu prietena lui si ca ar vrea ca ea sa fie ca mie.Acum 2 zile i am marturisit ca l plac si a zis ca si el ma place si ca vrea sa ne intalnim.cum ar trebui sa reactionez? Ca ma gandesc si la prietena lui si nestiind ce se intampla intre ei nu vreau ca ea sa sufere din cauza mea.

10 răspunsuri:
| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Mei, inainte sa incepi o relatie cu el ar trebui sa afli ce fel de persoana e...si ce vrea de la tine...
si mai ales gandeste-te si la prietena lui...nici tie nu ti-ar placea daca ai fii in locul ei sa te paraseasca pentru alta, nu?

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Pai in viata ca sa o duci bine trebuie sa fii curva. SI nu ma refer la sensul fizic al cuvantului, ci la cel moral. Sari pe el!

| Silvia a răspuns:

E foarte frumos din partea ta ca te gandesti la prietena luilove struckchiar apreciez astahappy
Acum... tu faci ce iti spune inima.gandeste`te daca si ea si-ar face griji pentru tine daca tu ai fii iubita baiatului si ea ar fi in locul luiwinking

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Ai grija cu el...adica ar fi pacat sa suferi din cauza asta...mai bine astepti pana se desparte de prietena lui.Asa o sa fii sigura ca nu are nici o obligatie iar tu nu o sa ai constiinta incarcata ca te'ai combinat cu un tip care are prietena(si pe mine ma omora constiinta mai demult tot din cauza asta). Si cum ziceai si tu, nici prietena lui nu merita sa sufere.Cand tii la cineva poti sa astepti.Asa ca eu te sfatuiesc sa te intalnesti cu el dupa ce nu mai are nici o obligatie.
Succeskiss

| ing. a răspuns:

Totul tine de baiatul respectiv.Ca sa fie cu tine trebuie ma intai sa se desparta de cealalta.Trebuie sa aleaga.happy. Cand el va fi singur si lipsit de orice obligatii, puteti sa va intalniti de cate ori vreti.happykiss

| Guitarlove a răspuns:

Ar trebui sa te intalnesti cu el, dar in acelasi timp sa aflii ce se petrece intre el si prietena lui.Trebuie sa aflii de la cineva de incredere care sa vorbeasca cu prietena lui si sa afle daca se mai inteleg asa bine. Daca aflii id-ul prietenei ei, te ajut chiar eu...pentru ca am un id ceva cu secret girl. si o s-o intreb... happy Cum vrei.Sau poti sa-ti faci chiar tu un id pe care sa nu-l stie NIMENI. Absolut nimeni. Daca aflii ca este adevarat si ca nu se mai inteleg, este clar.Ai cale libera in a te intalni cu el.Succes. kiss love struck

| muffin94 a răspuns:

Spune-i ca o sa fi de acord sa iesi cu el in oras doar cand este sigur ca nu mai simte nimic pentru prietena lui si se hotareste sa se desparta de ea ai dreptate nu ar fi corect sa te bagi intre ei poate prietena lui chiar il iubeste cu adevarat si ar suferi mult daca ar afla ca s-a intalnit cu tine

| sese a răspuns:

Vrajeala, vrajeala, pacaleala... dar asta-i varsta!

| optimista_5827 a răspuns:

Mare grija. baietii sunt vrajitori. poate sa incerce si el... poate sa te minta, poate pica ceva, sa nu spuna ca si-a pierdut timpul cu tine degeaba. eu mai stiu cazuri d-astea. ai mare grija. se da ranit si te raneste pe tinewinking

| goruna a răspuns:

Din moment ce vrea s-o schimbe cu tine, nu te gandesti ca peste un timp se va repeta faza, dar de data asta cu tine? ca sa nu mai spun "pune-te in situatia ei". tu n-ai vrea ca ea sa sufere din pricina ta, bun. dar cat de fericita va fi ea, cand va afla ca iubitul ei are o alta legatura? sau - mai rau. poate nici nu va afla, va observa numai schimbarea lui, in ce priveste comportamentul. si te asigur ca nu va fi o schimbare in bine.
tu oricum vei face ce te trage inimahappy indiferent de rezultat... va fi o lectie de viata. caci, dupa cum vad, mai ai multe de aflat.