| anonim_4396 a întrebat:

Acum un an a cunoscut un baiat si a inceput sa imi placa de el. el o intreba mereu pe prietena mea de mine, ii cerea mereu web(poate pentru ca eram si eu mai mereu pe acolo), i-a luat nr meu si are poze cu mine pe telefon. mi-a cerut prietenia si acum sunt cu el.eu chiar tin la el foare mult dar nu stiu daca si el tine la fel de mult la mine.prietenele mele spun ca isi bate joc, dar el a spus ca nu e genul de persoana care sa isi bata joc, mai ales de mine, dar a mai spus ca poate sa tina si la altcineva dar nu la fel de mult ca la fosta lui prietena si sa nu ii cer sa o uite, dar cred ca pot sa il fac sa nu mai simta nimic pentru ea.am incercat a il parasesc dar nu pot, chiar nu pot. ce sa fac? cum imi dau seama daca el chiar tine la mine, asa cum zice? ne-am despartit odata, dar el mi-a dat imediat un sms si m-a intrebat daca mai vreau o sansa.ma tot suna, imi da multe mesaje, se poarta frumos cu mine, dar nu stiu daca face asta pentru ca eu sa cred ca el chiar tine la mine sau pur si simplu chiar ma iubeste si vrea sa arate asta.cum imi dau seama daca ma iubeste? sa raman cu el? prietenele mele au drepate cand spun sa ma despart de el? ele m-au pus sa ale intre el si ele iar prietenii nu iti cer asa. ce sa fac?

3 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, nu fa greseala de a asculta de prietene, pentru ca pana si prietena cea mai buna poate sa te induca in eroare, nu asculta de nimeni, lupta pentru iubirea lui, nu te lasa invinsa, fi rabdatoare cu el, nu ii cere sa o uite pe fosta, ci arata-i ca valorezi mult si ca meriti sa fi iubita de el.

| lia a răspuns:

Trebuia sa mentionezi si cati ani aveti happy Parerea mea este ca prietenele tale pot fi geloase de relatia care o ai, nu pot sa spun ca este adevarat, pentru ca nu stiu cat de apropiate esti cu ele... Oricum esential este ca tu sa fii stapana pe situatie, sa stii ce anume iti doresti de la relatia care o ai, iar prietenele tale...cu ele trebuie sa vorbesti si sa le explici ca asa iti este bine, iar daca ele te pot ajuta cu sfaturi este ok, nu au nici un drept sa iti ceara sa alegi intre ele si relatia cu iubitul tau happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

I-ai aratat-o?