| anonim_4396 a întrebat:

Adevarul e ca imi place un baiat dar tot simt ca nu pot sa ma schimb si nici lui nu-i pasa prea tare de cum arat dar el nu stie ca-l plac si nu stiu cum sa-i spun HELP

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Sunte-ti in aceeasi gasca? Atunci ar fi simplu pentru tine:
- sa descoperi daca este atras de altcineva, caz in care uiti de el;
- sa te apropii de el, sa-i atragi atentia, fa asta insa fara sa bati la ochi.
Altfel ar fi mai greu, dar cred totusi ca va salutati, nu? Si in cazul asta incearca sa-l "tii" mai mult, il mai intrebi de una de alta. Sau in cazul in care mergeti in aceeasi directie mai ti o vreme pasul cu el. Dar orice faci fa intr-un mod natural, nu insistent.
Iar restul depinde de el.

2 răspunsuri:
| Damian a răspuns:

Te place si sigur a avut un gand cu tine, cine face primul pas conteaza, daca nu niciodata nu, ba da macar incearca ma, si daca nu merge macar ai incercat si nu stai cu regrete curaj!

| Rooby a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa ii spui fata in fata fara nimeni alt cineva in prejur