| alrablack00 a întrebat:

Adevărul e că nu am fost niciodată genul de fată care să se lase ușor ( sărutată sau pipăită ). Nu ofeream nici măcar îmbrățișări și totuși au existat mulți băieți care au numit simpla prietenie în relație. Da, ziceam "te iubesc" în glumă dar cu toate astea îmi ofeream și atenția când eram în preajma unei persoane, indiferent dacă simt ceva pentru ea sau nu. Nu eram genul de fată care să vorbească doar cu un băiat. asta până când. am început pe o rețea de socializare să vorbesc cu un băiat. Avem aproape doi ani de când suntem într-o relație. însă nu l-am văzut niciodată în real-life până acum. Băiatul nu e perfect. are multe defecte ( sunt fițoasă, recunosc, dar în privința lui simt că numai contează absolut nimic legat de ceea ce mă interesa pe mine în trecut. ) dar cu toate astea mă simt atrasă. când îl aud spunându-mi "Te iubesc" inima mea începe să bată și acel nod în gât mi se formează. aceeași chestie și când îi spun și eu lui.
Am stat despărțiti timp de 6 luni, timp în care nu am vorbit deloc. până la urmă a insistat o lună să îi dau numărul meu de telefon. și i l-am dat. Voiam să îl dau, doar că eram prea distrusă psihic în cât să mai vorbesc cu cineva. Oarecum mă indepărtasem de tot înafara școlii. singurul lucru făcut de mine fiind învățatul. AM PLÂNS ÎN FIECARE NOAPTE PENTRU EL. L-AM VISAT ȘI ÎMI ADUCEAM AMINTE DE EL ÎN ORICE MOMENT... PUR ȘI SIMPLU DACĂ MĂ GÂNDEAM LA CEVA. INTENS. NU CONTA. EL PUTEA OCUPA PRIMUL LOC PRINTRE GÂNDURILE MELE.
Ne-am împăcat dupa 6 luni. în ziua in care am vorbit ne-am comportat de parcă "pauza" asta intre noi nu a existat. M-a mințit cu multe. si chiar daca stiam ca o face ii acceptam minciunile si treceam peste sperand ca intr-o zi imi va spune tot adevarul. Și a făcut-o... mi-am dorit atât de mult să simt ceva și aparent el a apărut peste scurt timp în viața mea. totul e incredibil.
Ceea ce vreau să menționez clar e faptul că îl pot simți. și oarecum și el pe mine. mă cunoaște... știe despre mine. stie ce urmeaza sa spun. și multe alte lucruri. pe când aceeași chestie e și la mine. de exemplu când și-a rupt mâna odată, mă gândisem la asta, dupa cum am spus mai sus, imi apare pur si simplu in gand. cand si-a spart telefonul am simtit. aparandu-mi din nou in minte.
Nu înțeleg asta. nu înțeleg deloc de ce se întâmplă asta. Băiatul și-a făcut planuri de viitor cu mine, ba chiar și eu, diferenta de varsta intre noi e de 2 ani. el are de gând să vină când devin majoră el ocupându-se de lucru până atunci...
De unde vine această încredere? Și de ce totul a apărut dintr-o dată pentru mine? Cum e posibil ca legătura asta să nu se fi rupt nici dacă noi nu am mai vorbit?... și cea mai importantă întrebare. de ce speranța apare și ea tot dintr-o dată? Pentru că tot ce am făcut eu a fost să sper că într-o zi se va întoarce.

10 răspunsuri:
| bondden15 a răspuns:

De acord????????????????

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Fata... tu nu esti indragostita!
Doamne nu pot sa cred cum sunt unele atat de naive si apoi ne miram de ce apar cazuri " Dinca"
Cum poti sa spui ca esti indragostita de cineva cu care ai vorbit doar virtual? Chiar daca ai vorbit 2 ani cu el de fapt nu stii mai nimic despre el. Te duce cu zaharelul iar tu esti indeajuns de naiva sa faca orice cu tine. Daca ti-ar spune" mergem in Germania sa muncim ca sa strangem bani sa ne facem nunta" tu esti proasta si ai merge cu el si ala te-ar duce la stii tu ce.
Tu chiar crezi ca un baiat ar sta 2 ani sa te astepte pe tine? Cine stie cu cate a mai fost.
Nu intelegi de ce se intampla asta? Hormonii sunt de vina, nu e nici o indragosteala, ai nevoie si scuze ca iti spun asa, poate suna urat, sa te satisfaci singura pentru ca e clar ca asta e problema.
Sau sa mergi la un psiholog sa iti dea cateva sfaturi pentru ca nu e in regula sa spui ca il simti, deja ai inceput sa fii obsedata de el.
Legatura dintre voi nu s-a rupt pentru ca nu a fost nici o relatie. E usor sa reiei legaturi virtuale.
Apropo o relatie se numeste relatie atunci cand acele persoane au trecut prin niste momente impreuna, fac lucruri impreuna si nu ma refer doar la sex. Doar asa iti poti da seama daca sunteti facuti unul pentru altul, daca relatia va dura.
Te crezi fitoasa dar nu prea ai creier sa il folosesti, plangi pentru o aiureala si cand vor veni adevaratele probleme in viata ce vei face?
Ce mai importanta intrebare cea cu speranta, speranta la ce? Ai avut cumva cancer si sperai sa te vindeci ca nu inteleg?
Trebuie sa mai cresti ca nu esti in nici un caz pregatita de o relatie.

| Catrice a răspuns:

2 ani de... relație cu cineva pe care nu l-ai văzut. Interesant.

| Sofer a răspuns:

Nu te-ai inalnit niciodata cu el?

Răspuns utilizator avertizat
| nojudgements a răspuns:

Nu cred ca esti îndrăgostita. Eu sunt de 2 ani împreună cu prietenul meu si ne stim din clasa a 5a. Mi a plăcut de el de cand l am văzut si acum suntem a 11 a si tot nu pot zice ca simt ce ai spus tu mai sus. Tu doar te ai atașat de el, nu te ai îndrăgostit. Sa te îndrăgostesti pana peste cap cum zici tu, trebuie sa te vezi zilnic, sa razi cu el, sa glumiți, cel puțin la mine asa a fost. Eu cred ca la tine e vorba de puterea atasarii si atat. E doar o persoana cu care ai vorbit zilnic. Si te ai îndrăgostit de poze, nu de el. Doar ti.ai imaginat cum ar fi o relatie adevărata cu el si atat. Cred ca ar trebui sa treci peste si sa gasesti un băiat real, din lumea reala.

| whatevernvm a răspuns:

Mai nu o sa te de descurajez cum au făcut alții referitor la relație la distanta și la a simți chestii pentru oameni online. Mi am cunoscut actualul partener tot pe internet și trebuie sa recunosc ca perioada în care am vorbit pana sa ne vedem a fost cea care m-a făcut sa încep sa simt lucruri pentru el și sa vreau ceva cu el, ce a urmat după a fost confirmarea a ceea ce vedeam oricum în el, ba chiar mai mult.
Nu o sa te mint, 2 ani e destul de mult. O relație la distanta funcționează doar dacă faceți eforturi sa va vedeți cât se poate de des, altfel e apa de ploaie. Încercați asta și după arunca te în relație pe bune. Pana atunci, și doar o imagine asupra ar putea sa fie între voi

| Blueberry8 a răspuns:

What?! Asta nu e deloc indragosteala.2 ani si nu v-ati vazut? Ce relatie?! Cati ani ai?! Esti convinsa ca in 2 ani el poate sa aiba alta relatie(stabila sau nu, poate dinainte sa "stea"cu tine sau nu,)!? Ce indragosteala? Poate simti asa, fluturasi ca iti spune vorbe frumoase, dar crede-ma ca nu e indragosteala deloc! Iti pierzi timpul pentru ce? Cand poti avea pe cineva langa tine, sa iesi la un suc, sa te plimbi! Chiar sunt curioasa cati ani ai! Serios! De unde stii tu ce ganduri are omul asta?

| Roelly202 a răspuns (pentru PrintesaGumitaa):

Ai dreptate.

| Andreeush a răspuns:

Adică în doi ani de zile nu v-ați văzut deloc deși aveați oarecum o relație? Cam ciudat.
Ar trebui să mergi la un psiholog, o să te ajute mult în cazul tău.