| Anaasstasssssiaa a întrebat:

As dori doar niște sfaturi, niște idei, as vrea sa ma ajutați oarecum, pe baza la ceea ce mi s-a întâmplat și ceea ce urmează sa povestesc.

Deci... in aceasta vara am cunoscut un băiat, eram la o petrecere, din prima ne-am văzut și ne-am plăcut, însă eu nu am realizat in totalitate asta, deoarece eu vorbeam cu un băiat care era foarte departe de mine, nu ceva serios, însă vorbeam.
Acel băiat cu care m-am întâlnit la petrecere a început să îmi scrie, am tot vorbit, oarecum simteam pentru el ceva aparte, dar ma gândeam ca nu-i ok sa mai continui cu el, deși am vorbit ceva timp. Nu-i mai răspundeam la mesaje, iar el mi-a spus ca nu insista niciodată cu mesajele dacă sentimentul nu este reciproc.
Timpul a trecut, ideea este ca suntem la același liceu, clase diferite, iar la începutul anului el și-a făcut o,, relație", nu de lunga durata, noi totuși mai vorbind foarte rar, dar el s-a interesat de mine dacă sunt bine și lucruri de genul asta. Ok, la scurt timp, am început sa vorbesc și eu cu un băiat din același liceu, el fiind foarte îndrăgostit de mine, ok și eu țin la el, dar uneori am unele sentimente nedescrise, nu știu ceea ce vreau mai exact.
De ceva timp, doar pe băiatul acela pe care l-am cunoscut la petrecere îl am in gând, am aflat ca el și cu băiatul cu care vorbesc eu acum sunt și prieteni, nu a mai insistat cu mesajele și nimic, abia dacă mă mai salută, nici atat.
Întrebările mele la care nu ma descurc niciodată sa răspund ar fi...
1. Oare acel băiat m-a uitat complet? Sau încearcă sa fie atat de rece cu mine pentru a nu interveni probleme între el și prietenul sau, băiatul cu care eu vorbesc acum?
2. Ce pot sa fac? Eu totuși sper ca pe viitor... sau când o sa fie o ocazie mai specială sa ma apropii de el într-un fel sau altul, dar el poate nu își mai dorește asta.
3. Am vorbit spre sfârșitul lui Septembrie ultima data, credeți ca are ceva special pentru mine in sufletul lui, precizând faptul ca de prima data de când m-a văzut, i-am plăcut(dragoste la prima vederelaughing )
Mulțumesc!:*

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu. Nu.
2. Poate.
3. Da.

| Anaasstasssssiaa explică (pentru sadrian46):

Mulțumesc...

| sadrian46 a răspuns (pentru Anaasstasssssiaa):

Pot să fiu și mai explicit dacă este important pentru tine. Dă mesaj privat.

| Nemessys a răspuns:

1. Nu am exact de unde sa stiu deci mai bine nu-mi dau cu presupusul. Daca as fi fost in locul lui te uitam de tot. De ce? Ideea este ca eu daca incep o discutie cu o fata nu o fac neaparat pentru o relatie, intelegi? Pur si simplu vreau sa cunosc persoane noi si sa-mi fac prieteni. Nu am inteles niciodata de ce fetele care sunt bagate in seama de baieti, cred ca ei gata vor relatie. Nu mereu este asa. :/ Si eu daca as incepe sa vorbesc cu o fata nu mi s-ar parea frumos din partea ei sa nu-mi mai raspunda din senin la mesaje. Si as cam evita fetele nehotarate, care nu stiu ce vor deoarece alea nu-s chiar sigure. adica ma pot trezi cu surprize neplacute mai tarziu, stii ce zic? happy Atentie. asta este doar ce gandesc eu... nu neaparat ce gandeste si baiatul ala, pentru ca sunt mari sanse sa gandim diferit.
2.Ce poti sa faci? Nu pot sa zic eu asta. Fa ceea ce simti dar ai grija sa nu ranesti pe nimeni.
3. Cred ca da, si stii ce? O flacara, care din pacate o sa fie pe un pai de chibrit, o sa arda si o sa se stinga repede. Nu vreau sa te descurajez dar nu vreau nici sa-ti creezi impresii aiurea, pentru ca mai mult ca sigur o sa fie o relatie de genu,, ok hai sa ne bucuram de ziua de azi ca maine oricum ne despartim"

Cati ani ai? Ce vrei tu de la o relatie? Ce ai vrea tu de la un baiat? Cum vrei sa fie el ca persana si cum sa se comporte in relatia voastra? Cum i-ai sugera lui sa aveti grija de relatie?

| Anaasstasssssiaa explică (pentru Nemessys):

Băiatul acela era atașat de mine, el menținea mereu o conversatie, încercând sa găsească subiecte... regret ce s-a întâmplat... crying și da, își dorea mai mult decât sa vorbim, probabil o viitoare relație, e un băiat de nota 10, regreeeet!

| Nemessys a răspuns (pentru Anaasstasssssiaa):

Nu poti lua legatura cu el?

| Anaasstasssssiaa explică (pentru Nemessys):

Nu pot sa-i scriu, deoarece nu cred ca mi-ar raspunde, eu vorbesc acum cu un alt băiat, și gen e prieten cu el, de asta ma ignora acum pe mine, dar cu el e super ok...