| clarraxdxs a întrebat:

Administrarea contraceptivelor orale se face doar după un consult la medicul ginecolog? Sau putem lua orice de pe piața, ce ne vine la mâna. De ce necesita vizita la ginecolog?

2 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Mereu cu sfatul medicului. Pentru ca sunt diferite tipuri de hormoni si trebuie sa stii care sunt compatibili cu tine.

| Brizbriz a răspuns:

NEAPARAT consult, pentru ca sunt mai multe tipuri, si numai ginecologul poate determina care e pentru tine, altfel, daca iei unul gresit, nu o sa aiba nici un efect, il iei degeaba