Întrebare recomandată | Iuli11163829 a întrebat:

Este in regula sa te vaccinezi anti HPV in sarcina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai medicul ginecolog care iti monitorizeaza sarcina stie, suna l si vezi ce zice el.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, categoric NU!

Cand esti gravida evita cu orice pret vaccinarea sau medicatia, ca toate iti pot afecta copilasul din pactec.

| Robert2526 a răspuns:

Nu intrebai tu daca poti sa ramai insarcinata daca ti-a bagat iubitul degetele? care e faza?

Ca sa raspund si la intrebare, nu se recomanda vaccinul anti hpv in sarcina, dar daca il faci, cel mai probabil ca nu afecteaza cu nimic sarcina chiar daca l-ai face