| anonim_4396 a întrebat:

Ahi l'amore big grin deci daca ma puteti ajuta si pe mine spunandu-va parerea pls pls pls laughing) eu si un baiat (X) am facut cunostinta vara trecuta in iulie. el se indragostise de mine dar eu aveam pe atunci prieten dar imi placea oarecum si se el.in toamna m-am despartit de prietenul meu si am decis sa rup orice legatura cu ambii.nu vroiam sa stiu nimic de nicun baiat.acest X a suferit din cauza deciziei mele pe care nici n-o intelegea dealtfel. el imi zisese ca ma adora si o sa astepte pana cand imi vor trece toate alea.eu i-am scris dupa 10 zile.Situatia revenise la normal dar fiind in orase diferite ne-am vazut tare rar.am continuat asa pan' in martie, si relatia s-a racit foarte tare.eu i-am zis de mai multe ori sa ne oprim, sa nu mai continuam ca e greu cand santem departe dar el imi spunea sa nu ma gandesc la asa ceva.totusi am inceput sa comunicam tot mai rar. si acum este o saptamana de cand n-am vorbit deloc. si nu inteleg de ce nu mi-a zis sau nu a acceptat sa ne despartim cand eu am venit cu propunerea crying( de ce m-a lasat asa fara nicio explicatie... crying( va rog, voi ce credeti? sad

4 răspunsuri:
| Anet a răspuns:

E destul de complicata situatia in care te afli, but anyway.eu cred ca incearca sa se indeparteze de tine fiindca poate are nevoie de cineva cu care poate sa se intalneasca in fiecare zi, poate s-a saturat sa aiba o iubita pe care o poate vedea doar in weekenduri si vacante.La inceput probabil nu il deranja faptul ca va vedeti mai rar din cauza faptului ca era oarecum innebunit dupa tine, insa pana la urma zic eu ca l-a afectat distanta dintre voi.Eu zic sa incerci sa vorbesti cu el, insa sa aveti o discutie sincera in care sa spuneti fiecare dintre voi ce simtiti si daca mai are rost sa continuati relatia.Baftakiss

| SecretLover10 a răspuns:

Pai si eu sunt de parere ca trebuie sa va despartiti deoarece relatiile la distana nu prea merg.F-al sa inteleaga ca e mai bine sa va despartiti, arata-i ca e greu spune-i ca ar fi mai bine sa va intalniti cu alti oameni deoarece relatia nu are rost.Bafta. Funda?

| BonneLess a răspuns:

Eu cred ca el are alta prietena si in caz ca aia ii da papucii, sa mai aibe inca una ca sa nu fie asa singur si toti cu prietena. Asta a fost parerea mea mi s-a intamplat si mie big grin ti pup poate dai si u FUNDITA kisskisssmug

| bresti a răspuns:

Eu zic sa te mariti big grin