| danielavinca a întrebat:

Ajutati-ma am nevoie de niste informatii : la ce trebuie sa fiu atent cand imi cumpar o chitara? va rog vreau sa imi iau dar nu prea stiu la ce sa fiu atente app: vreau o chitara acustica

Răspuns Câştigător
| cossmy a răspuns:

Sa aiba grifu bine prins de cutie, sa nu aiba spatiu foarte mare intre corzi si grif, sa nu bazaie cheitele sa mearga usor si sa nu scape sa te trezesti ca se dezacordeaza din 2 in 2 minute.in rest nu stiu. Estetic sa arate bine si sa-ti placa tie cum suna si cum ehappy

1 răspuns:
| marcelboss a răspuns:

Ce firma e ce model e din ce material e facuta ce corzi si daca-ti place tie. bafta!