| anonim_4396 a întrebat:

Ajutati-ma va rog! M-am indragostit de cine nu trebuie. Am inceput sa vorbesc de 2 luni cu baiatul asta, el a fost intr-o relatie cu o alta fata cam 1 an jumatate dar in aceste doua luni s-a despartit de ea si a inceput sa vorbeasca cu mine (de fapt am reluat legatura pentru ca la fel am vorbit si acum un an. a fost aceeasi situatie: s-a despartit de prietena o luna, a vorbit cu mine in timpul asta iar apoi s-a impacat cu ea si n-am mai vorbit). In aceste doua luni vorbeam zilnic prin mesaje si cateodata la telefon, parea foarte interesat de mine, chiar mi-a fost alaturi sa zic asa cand am trecut printr-un moment mai greu si am apreciat lucrul asta. Si apoi ne-am intalnit, prima oara totul a fost ok am vorbit, am stat si mi-a spus ca vrea sa mai iesim ca i-a facut placere. (el este cam timid si nici nu ma asteptam la ceva mai mult sarut sau ceva..doar am vorbit). Acum inca vorbim, pare putin mai rece decat inainte (e posibil sa se fi impacat cu fosta) dar totusi ma macina o intrebare: el o iubeste pe ea stiu sigur asta. Si nu e genul care sa insele, atunci de ce pastreaza inca legatura cu mine? Sunt sigura ca il interesez doar ca langa fosta probabil gaseste acea siguranta. Noi pe facebook ne-am cunoscut (2012) inainte sa fie cu prietena lui si a vrut sa faca un pas chiar de atunci de dinainte insa eu nu i-am vazut mesajul si nu i-am raspuns. Peste un an m-a bagat iar in seama si atunci am inceput sa vorbim si totodata i-am vazut si mesajul din 2012 si mi-a parut rau.mi-a spus ca voia sa dea de mine de mult (sa vorbeasca cu mine). Stiu ca e complicat ce am povestit eu aici si stiu ca nu e bine sa ma bag intr-o relatie nu-mi place deloc aceasta postura dar as vrea niste pareri ce ati face voi in locul meu? Sa pastrez legatura cu el sau nu? In orice caz, chiar daca ar exista o relatie intre mine si el pe viitor i-as cere sa aleaga sau sa se desparta definitiv de fosta. Cred ca daca iubesti foarte mult pe cineva nu ai mai cauta o a 3a persoana...

Răspuns Câştigător
| sweetangels a răspuns:

Ti-ai raspuns singura la intrebare in final. Parerea mea e ca aceasta legatura pe care o ai cu acest baiat nu face mai mult decat sa-ti rapeasca din timpul pe care mai tarziu il vei regreta ca l-ai pierdut. Ai o singura varianta, cheama-l la o intalnire si spune-i adevarul in fata, ce simti pentru el si ca nu accepti sa iei parte la acest ping-pong sentimental care il produce. Trebuie sa-ti iei inima-n dinti si ai sa vezi ca merita. Vei stii o treaba si odata ce afli raspunsul, lucrurile se vor aseza favorabil in viata ta.

3 răspunsuri:
| AdyAdeluş a răspuns:

Din punctul meu de vedere, cum ai adresat intrebarea, consider ca poti sa tii legatura cu el. De ce nu? Dupa cum am observat sunteti destul de apropriati. Vb cu el. Intreaba-l dc mereu vine la tine cand se desparte de fata aia. Poate ca el vede in tine o a doua varianta. Si vrea sa fie sigur ca nu o pierde. Dar eu zic sa vb cu el, sa lamuriti totul. Mult succes!winking

| vocea a răspuns:

El vrea sa stea cu mai multe si poate sa renunte la alta pentru tine cum ar renunta si la tine pentru alta succes

| Floricikmov a răspuns:

Parerea mea este ca trebuie sa mai tii legatura cu el pentru ca daca nu puteti sa fiti iubiti si el nu poate sa se desparta de fosta pentru ca tine mult la ea, de ce sa nu fiti macar prieteni buni nu se merita sa nu fiti nici prieteni sau amici daca nu puteti fi mai mult de atat. Unele prietenii nu pot trece de acest stadiu si sa ajunga in stadiul de iubiti pentru ca este cel mai bine asa. Acum tu esti in masura sa decizi ce vrei sa faci eu ti-am dat doar un sfat daca vrei sa-l urmezi este doar parerea ta. Succes si o zi frumoasa!