| anonim_4396 a întrebat:

Este adevărat că te poți atașa de cineva la prima vedere?

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Da,unii s-au 'atasat' la prima vedere de acest site si intra doar ca sa debiteze 1000 de prostii si asta doar seara... ca sa isi valideze pozitia in topul zilei pe TPUwinking laughing
numai dau nume ca se stie dansa cine este si ce 'hram' poarta aici
noua violetta

| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Este practic imposibil asa ceva la prima vedere.
A te atasa inseamna a te alatura, a te lipi, a sta langa...ori prima oara este imposibil sa fi atasat de cineva, pana nu-l cunosti foarte bine si necesita sa treaca multe luni sau cgiar ani ca sa devi atasat de cineva.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, chiar și înainte să îl vezi. Ai în mintea ta chipul mamei și cauți pe cineva care să îi semene. Și te atașezi de la prima vedere.

| mihai69 a răspuns:

Da. Bobocii de rață se atașează de prima ființă văzută. Nu e musai să fie mama lor...

| dullcat a răspuns:

Atasare la prima vedere, da, e chiar foarte bine spus. Dragoste la prima vedere, asa cum s-a tot vehiculat de ani buni, nu.

| Felissa13Eden a răspuns:

Da, te poti atasa de asteptarile pe care ti le faci inainte sa cunosti persoana in cauza.

| MrAM a răspuns:

Atasa nu, asta presupune mai multe caracteristici printre care si incredere care se dobandeste in timp. Ce descrii tu acolo se numeste atracție.