| Io_8077 a întrebat:

Ajutati-maaa laughing dati-mi idei de motive.cu care as putea sa ma despart de prietenul meustraight face big grin funda!

Răspuns Câştigător
| TheSol a răspuns:

Heii`:**
Cred ca ar fi mai indicat sa ii spui pur si simplu ca nu il mai iubesti [ asta se intelege prin cererea ta].
Am trecut prin asta.:d
L-am chemat in parc si i-am spun pur si simplu ca trebuie sa discut ceva important cu el, m-a intrebat daca e de bine sau e de rau si i-am zis ca nu o sa ii prea convina. Si-a dat singur seama si m`a intrebat daca vreau sa ma despart de el, i-am zis ca da, ca am nevoie de ceva timp singura si este foarte important sa il intrebi daca poate sa te inteleaga si va fi bine.
Isi va da seama singur ca vrei sa te desparti de el daca ii spui pur si simplu ca vrei sa vorbesti ceva important cu el, si ii spui ca ai nevoie de o pauza[una definitivalaughing]dar asta nu trebuie sa-i spui :d.
Ai grija sa nu inteleaga gresit alegerea ta.
Fii foarte atenta la detalii! :*:*
Bafta scumpo >; d

5 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Si toptusi, tu chiar nu stii ce te deranjeaza la el? in orice caz te pui intr-o situatie delicata atat timp cat vrei sa te desparti de el. Nu ne-ai dat mai multe detalii. ai putea pur si simplu sa ii spui ca tu in el. de la o vreme, nu il vezi mai mult decat ca pe un foate foarte foarte bun prieten. In orice caz discutia trebuie sa aiba loc intre patru ochi, nici vorba la telefon, pe mess sau in alta parte, fata in fata. Si incearca timp de 1 luna, sau 3 saptamani sa nu fii cu altcineva, caci el va crede ca l-ai lasat pentur altul.

O zi buna!

| Castiel a răspuns:

Asa in primul rand, ii spui ceva de genu "scuze ca am fost o proasta dar nu am stiut ce vreau, numai te iubesc.my bad!" si data viitoare poate stii ce vreihappy

| XK a răspuns:

Nu ai nici un drept sa ii spui "prieten" daca ajungi sa cauti motive pe net... vrei motiv...vino la minewinking

| princess_9789 a răspuns:

Candva o sa iubesti si tu, si ti se poate intampla si tie...de ce nu ii spui ca pur si simplu, nu aveti foarte multe lucruri in comun si ca nu te simti extraordinar alaturi de el. Incearca sa fii calma si amabila cand ii spui asta, si spune i ca ramaneti prieteni, iar daca are o problema poate apela la tine. Lasa minciunile la o parte, pentru ca roata vietii se intoarce exact atunci cand te astepti cel mai putin.
El va intelege, daca are ceva in cap: asa sunt oamenii, vin si pleaca, iubesc, se plictisesc. Spune i ca poate ati gresit amandoi pentru ca nu ati stiut sa mentineti relatia la stadiul pasional, sau poate a gresit numai el. Spune i ca asa e cel mai bine pentru amandoi si ca e o decizie foarte buna pe care il rogi sa o respecte. Multa bafta si gandeste te la ceea ce vrei tu sa faci!

| stefix a răspuns:

Pai zii si u ca ti se pare ca nu mai tine la tine sau ca ar fi bine sa luati o pauza sau ca nu mai aveti de ce sa fiti impreuna laughing