| Andreea3689123 a întrebat:

Ajutor... am 16 ani jumate, am facut un test si am aflat ca sunt insarcinata ce pot sa fac? Fara avort sau sa afle părinții, nu stiu ce sa fac sunt in vreo 3-4 saptamani. Va rog, vreau un raspuns. Nu vreau sa afle parintii, sunt disperată.

Răspuns Câştigător
| Innsbruck a răspuns:

Fara avort, fara parinti, pai ce vrei sa faci?
Ai doar 16 ani, un potential copil ar putea sa-ti distruga viata.Gandeste-te bine, aici in Romania normal ca avortul e ceva taboo ca vai doamne suntem cu 50 ani in urma. Gandeste-te bine si vezi daca esti pregatita deja sa fii o mama desi nu prea cred la varsta ta, daca esti in stare sa il cresti corect, sa aiba un tata si sa ai stabilitate financiara etc etc. Doar nu vrei sa aduci un copil pe lume sa sufere doar pentru ca tu ai fost in calduri intr-o noapte?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Deoarece ai varsta de peste 16 ani ti se poate provoca avort fara sa fie necesara prezenta sau incuviintarea parintilor. In afara de a avorta orice alta alegere va fi una cat se poate de proasta din orice punct de vedere. Incearca sa fii rationala si nu condusa, influentata de considerente morale sau ale societatii din preajma ta. Sanatate!

| Felys a răspuns:

Exista varianta sa dai copilul de suflet daca nu poti sa ai grija de el dar fara sa afle parintii este imposibil indiferent ce vei face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://m.youtube.com/......tps?/watch

| Nimeni10 a răspuns:

Sa ii spui parintilor, altceva n-ai ce sa faci.

| Innsbruck a răspuns:

Vorbeste cu parintii, neaparat! Daca nu vrei avort, o sa il nasti si eventual ii gasesti alti parinti(adoptie) dar in niciun caz sa nu il dai unui orfelinat.

| AnoNymOuSS11 a răspuns:

De daca va mananca in fund si faceti neprotejat csf, n ai csf rolling on the floor