| anonim_4396 a întrebat:

Ajutor! Aseara impreuna cu prietena am fost la o nunta.Si am mers impreuna de mana Am intrat in sala si lumea de uita la noi parca ar vrea sa disparem.ne-am asezat frumos la masa si au inceput persoanele de langa noi sa se uite la noi parca cine stie cine eram noi.Noaptea a trecut si veni dimineata.Pe la 10 azi dimineata vine o femeie la poarta si ii spune lu maicamea ca eu nu`s de fete si ca am stat cu aia de mana la masa si ca am mers impreuna.Acum maicamea se lua de mine ca de ce am stat cu ea si ca nu trebuia sa ma afisez.Si tot satul meu acum colcaie de barfe si s`e umplu de barfe in doare cateva ore.Acum sunt confuz.Nu stiu ce sa fac! Sa ma despart de ea? Sa uit gura lumea? Sa nu bag in seama pe maicamea? Sa fac ce cred eu cai bine? Ajutor va rog sunt confuz (Am 17 ani )

14 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Sa faci exact ce crezi tu ca e bine! Lumea vorbeste,indiferent ce faci,niciodata n-o sa-i poti multumi pe toti,asa ca mai bine nu le dai nici o atentie.
Daca ti-e drag de fata n-o lasa,mai ales ca si pe ea probabil o barfesc acum, mai rau ca pe tine! Si, la 17 ani, nu esti asa mic, daca aveai 14 ani, poate mai intelegeam.Peste un an,devii responsabil in fata legii pentru actele tale,cum de te vad ei mic?
Lasa conceptiile preistorice ale satului sa colcaie,nu le poti schimba, si vezi-ti de-ale tale.
Viata e a ta, ai grija pe cine lasi sa te sfatuie!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Daca fata e curva, da, las-o!

In rest, ai 17 ani, da-i inainte la gagici, frate!

| RXN a răspuns:

La 17 ani nu e ceva anormal sa ai o prietena.E o relatie, nu te insori cu ea.
Maica-ta exagereaza si nu ar strica sa ai o discutie cu ea.De ce sa nu te afisezi? Da' e o rusine sa iti asumi o relatie? Nu cred ca ar trebui sa-ti pese de ceea ce spune lumea, poti ignora, dar problema cu mama ta trebuie sa o rezolvi.Crede-ma.e oribil sa fii batut la cap pe o anumita tema de unul din parinti, e greu de scapat si ignorat.

| XK a răspuns:

...pentru ca lumea mananca **** cand nu are ce facewinking
Nu le da satisfactie...Si eu am avut o faza d`asta...se auzise ca vreau sa ma casatoresc cu ea in ascunslaughing (aveam decat 15 ani pe atunci)

Daca o iubesti nu`i baga in seamawinking

| bianca9422 a răspuns:

Ce babe nebune laughing
spune-i mamei tale ca tu numai faci parte din generatia "ce spune lumea "
cum sa te desparti de ea?:O:O
nici gand!
din contra! demonstreaza-le tuturor ca te doare undeva de ce zic ei si afiseaza-te cu ea cat mai mult!

iti spun din propria experienta ca daca faci tot ce nu le convine lor se vor satura sa te barfeascawinking

take care happy

| nonny50 a răspuns:

Frateeeeee...scuze ca iti zic, da' esti nebun? straight face Cum sa te desparti de prietena ta, pe care probabil ca o iubesti doar din cauza asta? :O NU man.mergi inainte cu relatia ta...lasa lumea sa vorbeasca! Sti tu.lumea e proasta! big grin

| Laya a răspuns:

Cum sa te desparti de prietena ta, pentru ca vorbesc babele?!
La sat e tot timpul asa, azi vorbeste una, maine moare...laughing Lasa-le-n pace, vezi-ti de prietena ta. Eu-n locu' tau as iesi cu ea mai des pe strada de mana, macar sa aiba ce vorbii! Spune-i mamei tale ca sti ce faci, nu esti copil mic...tongue Ai grija de prietena tabig grin

| astrid_2414 a răspuns:

Raspunde doar la o singura intrebare: ce iti doresti cu adevarat sa faci?
Oamenii sunt rai, si le place enorm de mult sa barfeasca fiindca dupa parerea mea altii au o doaga sarita, nu au altceva mai bun de facut, si trebuie sa de-a raportul. Eu consider ca trebuie sa faci ceea ce consideri tu ca e mai bine, dar ai grija ce alegi ca sa nu-ti para rau mai tarziu. Mi-se pare absurd sa iti parasesti prietena din cauza unora care li se pare nu stiu cum. La varsta ta e absolut normal sa ai o prietena. Asa ca orice ar fi, incearca sa nu dai atentie lumii din jur ca nu se merita! Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu ar trebui sa faci ce e mai bine pentru tine: daca tii la imaginea ta, renunta la tipa ca sa nu mai existe controverse. daca o iubestii si ti la ea, nu va despartiti si invata sa nu iti mai pese de ce zic alti. daca consideri ca e mai important pentru tine sa fii popular renunta. sper ca te-am ajutat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da e naspa viata la sat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa cum ai scris parca iubesti mai mult ce parere are lumea despre tine decat pe prietena ta ceea ce e trist daca ea ar sti, daca iti pasa de imaginea ta si de parearea celorlalti care oricum intotdeuna vor gasi ceva de criticat atunci e naspa

| Ch3tGirl a răspuns:

Doamne nu mai asculta barfele, fa ce crezi uh cai mai bine si nu te despartii de ea doar pentru ca aliti nu-s de acord, ai faceo sa sufere plus ca aproape esti major nu mai trebuie sa aiba mamicuta grija de tine nu? si nu stiu ce treaba avea femeia aia cu tine si cu fata ai e treaba voastra ce faceti nu e un lucru asa rau ca vari tinut de mana doamne fereste o innebunit lumea in zilele noastre ...nui mai asculta pe altii si fa ce crezi uh.winking noroc ciao!

| Zox_3436 a răspuns:

Stai cu ea in continuare. ai 17 ani frate cum nu esti de stat cu fete:O la sat sunt numai babe cu mentalitate de pe vremea lu ceasca. bai frate dc sa se desparti de ea ca zice niste babe si mosi ca nu esti de fete?straight face lol ew am 14 ani si am stat cu app 10 baieti deci daca u nu esti de fete despre mine ce vor zice?

| qu3rl a răspuns:

Desparta-te de ea sau isi vor bate toti joc de tine laughing make your choice.
naspa viata la sat, asa-i? rolling on the floor