| Ioanaaa93 a întrebat:

AJUTOR! sad
Azi trebuia sa imi vina menstruatia, dar nu am semne, dureri de burta cum ca ar veni... si imi e foarte frica sa nu fi ramas insarcinata caci am intretinut relatii sexuale neprotejat dar baiatul NUU a ejaculat in mine. De obicei am o menstruatie neregulata dar luna trecuta mi-a venit ciclul la 28 de zile ( acum 2 luni mi-am inceput viata sexuala). Voi, fetelor, ati ramas insarcinate din cauza lichidului seminal?sad

5 răspunsuri:
| biliana a răspuns:

Eu una nu mi-am inceput viata sexuala dar daca tu te-ai protejat nu esti gravida! menstruatia difera de la o luna la alta si nu te vei avea mereu dureri cand vei fii la menstruatie eu nu am niciodata, dar ca sa fi sigura fa un test de sarcina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi de ce măi fată n-ați avut și voi grijă?
Și nu te mai speria și tu așa repede!
E 10 dimineața - poate ți-o veni până diseară...
Mi-a sărit inimia din loc, când te-am văzut că țipi așa!
Ok.Gata.Hai să mai așteptăm.
Nu-i trimite lui nici un mesaj, deocamdată. Da?
Să nu sperii băiatu degeaba!

| andreiuuutza a răspuns:

Scumpo, am fost in aceeasi situatie, nici eu nu aveam si nu am menstruatie regulata, dar din moment ce sunt doar doua luni de cand ti-ai inceput viata sexuala, s-au produs niste dereglari hormonale in organism, iti poate intarzia si doua saptamani, mie asa mi s-a intamplat, si nu am ramas insarcinata, dar ca sa fii tu sigura, poti face un test de sarcina.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu nu am ramas insarcinata din cauza lichidului preseminal ca m-am protejat intotdeauna, dar cunosc zeci de fete care au ramas. Este o metoda nesigura, rezervata strict cuplurilor in viata carora un copil n-ar fi o problema. la ora actuala, se accepta ca un cuplu care foloseste aceasta metoda, obtine cu siguranta o sarcina in primii doia ani, daca sunt amandoi sanatosi si fertili.
La tine, intarzierea e prea mica ca sa te gandesti la o sarcina, deocamdata. Mai asteapta si daca menstra intarzie 7 zile, in a opta fa un test de sarcina urmat de o vizita la ginecolog (de preferat la cel la care ai fost dupa inceprea vietii sexuale)

| bLoNnNda a răspuns:

Stai linistita. Mi-e de cand mi-am inceput viata sexuala mi s-a dereglat de tot ciclul. cel putin in primele 4 luni mi-a venit intr-o luna de doua ori si apoi in celelalte cu intarziere de 2 saptamani:-| am fost si eu speriata dar n-am avut nimic.In schimb despre lichidul seminal nu stiu ce sa zic.am auzit ca da se poate ramane in schimb... thinking nu mi s-a intamplat niciodata deci. :d mai asteapta nu te panica:* sa ne anunti cand iti vine :* ai grija de tinehappy