| trista_5619 a întrebat:

Ajutorrrrrr., va rog, cititi pana la urma poate ma puteti ajuta cu un sfat. Ce pot face? n-am nici o idee... l-am iubit din tot sufletul, si el tot ma iubeste, dar mi-a gresit de foarte multe ori, si eu ca proasta il iertam de fiecare data, stiu ca nu trebuia, multi imi spuneau sa nu-l iert dar eu nu-i ascultam.
Acum s-a ajuns in asa situatie oribila, ca altfel nu stiu cum sa o numesc, ca simt ca trebuie sa ma despart de el, ca daca nu o fac acum, va fi mai rau pe urma, dar el nu vrea sa ne despartim, adica ma santajeaza, imi spune ca va face numai prostii, pana o sa ajunga la momentul cand nu o sa mai poata trai si o sa se arunce de la etaj...
recent am avut o cearta ridicola, si i-am spus ce aveam pe suflet, ca "chiar daca te iubesc, si ma doare, oricum ma opresc aici, si punem punct relatiei ", iar el nu vroia sa creada ce spun, si imi spunea ca el stie ca-l iubesc si ca nu pot sa ma despart de el, iar eu am inceput sa strig la el mai rau ca nu-l iubesc si ca niciodata nu l-am iubit, si el vroia sa ma cuprinda sa ma sarute ca sa ma linistesc, iar eu m-am enervat asa de tare incat i-am dat multe palme, chiar multe, iar el s-a pornit spre fereastra, a iesit asa pe jumatate afara, adica se pregatea sa se arunce (de la etaj foarte inalt ), iar eu l-am apucat de haina si l-am dat inauntru si iar am strigat si i-am dat palme, nici nu pot sa vb despre asta, asa frica aveam in mine, va inchipuiti ce simteam?
nici nu ma puteam gandi la altceva, numai sa-l linistesc, si i-am spus ca daca vrei sa fie bine la noi, du-te acasa si ma lasi in pace, iar maine ne vedem, cu conditia ca sa se duca acum acasa si sa ma sune de pe fix ca sa stiu ca a ajuns acasa, si nu ma mai sunat... iese ca maine trebuie sa ne vedem,, nu stiu cam ce sa-i spun, in asa fel ca sa nu se ajunga la situatia cu sinuciderea sa, mi-am dat seama ca ar putea sa faca lucrul asta, si nu pot sa raman eu cu asta pe constiinta toata viata. dar nici nu vreau sa mai fim impreuna, pana azi inca il iubeam sincer va spun, da cu toata treaba asta care mi-a facut-o, a distrus tot ce simteam pentru el, nu mai vreau sa fiu cu el, am impresia ca nu o sa pot scapa de el.
P. S. era cam beat cand vroia sa se arunce pe fereastra...de asta ne-am certat ca a venit beat la mine, iar eu ma luptam cu asta, sa nu mai bea si sa nu fumeze, dar el facea in continuare lucrul asta, imi spunea ca nu poate lasa asa repede, ca trebuie sa am rabdare cu el.
Dar nu mai am rabdare, vreau sa scap de el! cum? dati-mi ceva sfaturi. crying

7 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Nu te desparti de el cand e beat,cu un om beat nu ai ce vorbi.

Dupa o faza din asta,cand isi revine ii spui clar sa isi ia un timp,in care tu sa te convingi ca s-a schimbat,zii sa faca asta pentru tine daca chiar te iubeste,nu te certa cu el, ca de-aia zice ca se sinucide(desi rar s-o faca), si nu-i spune ca e o despartire definitiva.e doar un timp pe care i-l dai sa vezi ca se schimba

iti spun ca o viata cu o persoana cu vicii...baut,chiar si fumat,nu e placut sa vezi ca isi face rau singur, dar baut, nu e viata.incet nu mai e nici dependenta e boala.

| unknow a răspuns:

Eu zic ca gandirea umana, si reactiile umane sunt cunoscute doar de un psiholog!
eu am fost intr-o situatie bizara! sa zicem asemnatoare, dar nu prea! nu eram cu baiatul respectiv! si nu mai siam ce sa fac sa nu se mai taie,. se taia pentru. ca ii spuneam ca nu-l plac, si sa ma lasa-n pace!
am fost la psihologu scolii si m-a ajutat! mi-a spus km sa procedez, si acum totul e bine!
depinde de fiecare caz!

eu iti doresc multa bafta si succes!
papa
pwwp! happy:*:**:

| 0IoAnA0 a răspuns:

Bine ar fi sa vb cu el in liniste cand el nu e beat, fara balme, ragnete etcstraight face. si sa vedeti de mai e intre voi si daca chiar va iubiti ar fi bine sa-i spui sa lase la o parte toate geselile pe car le-a facut

| Virkno a răspuns:

Daca era beat iti zic eu omul beat e mai periculos decat cel treaz si nu cred ca o sa se arunce de la etaj ce nabii mai are o viata spune-i si u ca mai sunt fete nu s-a terminat lumea, u ar trebui wsa te desparti de el, nu mi se pare un om in regula + ca tia gresit de multe ori si pan la urma cat sa ierti si u? Fa ceea ce trebuie sa faci.Multa bafta chiar ai nevoie!winking

| MissChocolatte a răspuns:

Poate el chiar te iubeste, si nu imi spune uu mie ca nu mai simti nimic pentru el e evident ca da, daca iubesti o persoana din tot sufletul nu ai cum sa iti pierzi sentimentele asa de repede. Eu zic sa te gandesti mai bine ce e in sufletul tau si sa vezi exact ce simti pentru el, el te iubeste, poate ca a vrut sa se dea putin in spectacol, e blocat pe ideea ca daca tii la el atunci nu o sa ii dai cu flit, iar daca isi da seama ca ideea lui nu e buna atunci incearca sa intre in situatii dramatice, cu toate ca era sub influenta bauturilor alcoolice, eu cred ca te iubeste. Ar fi bine sa mai incercati odata, sa o luati de la inceput.

| ionut1369 a răspuns:

Da-i direct cu flit si gata ce mare filosofielaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce cliseu comun, ma omor. Omoarate fratele meu!
Asa imi zicea si mie unu ca se omoara daca il las si chestii, sa taiat la mana doar atat oh go on. Daca nu e sanatos.
Altu a inceput sa dea pumni in pereti, good fratioare. Daca asta arata ca sunteti barbati, continuati happy.

Sti ce la oprit sa nu se arunce? Tu, e constient ca il iubesti si ca nu poti renunta la el.

Nu e chiar asa, in timp poti scapa de el si puteti deveni si prieteni. Doar sa ai rabdare. Timpul le rezolva pe toate, mereu am zis asta si mereu a fost asa.

Sa scapi de el a? Dupa ce ati fost atata timp impreuna crezi ca poti sa scapi de el? Nu prea cred.