| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si sunt cu un baiat de 18 ani toata lumea imi spunea ca vrea de la mine sex dar m-am convins ca nu este asa. m-am asigurat. insa... avem o luna jumatate si cand mergeam pe strada nu ne tinem de mana sau cand trece pe lanag prieteni lui se duce mai la distamnta de mine si simt ca ii e rusine cu mine. Se poarte frumos si ma saruta bine doar cand unstem undeva unde nu ne vede nimeni mai intimi... Vreau o relatie mai lunga dar nu pot sa incep sa tin la el cand simt ca ii e rusine cu mine? Ce as putea sa fac? vreau sa raman cu el dar ce sa-l intreb. cand vad ca e distant ca sa-l iau eu e mana m-e rusine :-s las intreba ceva cand vad ca se ditanteaza cand vede pe candva cunoscut dar ce? va rog care ma juta cu un rasphee hee?

10 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Da, din cate imi dau si eu seama, el nu ''te scoate'' in lume, nu vrea ca ceilalti sa stie ca e cu tine, se da cocos. Poate ca de vina e si varsta ta, ca prietenii lui fac misto de el ca sta cu ''una mica''.
Tu trebuie sa vorbesti cu el si nu mai fi tu asa sigura ca te iubeste dupa nici 2 luni, ca dragostea se arata, iar el nu face asta!

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Tind sa fiu de acord ca prietenii tai. Daca intr-adevar te iubea nu il interesa parerea cunoscutilor sau a prietenilor.Sunt sigura ca acestia il tachineaza daca il vede de mana cu o fata mai mica. Mi se pare cam fatarnic pentru varsta de 18 ani. Mai cerceteaza, si s-ar putea sa le dai dreptate prietenilor tai. Vorbeste cu el si spune-i ca pana nu o sa te trateze cum se cuvine [in sensul ca: pana nu te tine de mana, pana nu te saruta de fata cu prietenii lui si pana nu iti face cunostinta cu acestia] nu vrei sa mai iesi cu el.Motivul? pur si simplu nu vrei sa iesi cu un tip caruia ii este rusine ca este cu o fata mai mica sau caruia ii este teama de tachinarile ce vor urma din partea prietenilor.Nu accepta in niciun caz sa intretii relatii sexuale cu el. Ai doar 14 ani si, nici nu merita!

pa, pa.

| Bianca_2742 a răspuns:

Pai daca ii este rusine intreaba-l, dar nu inteleg de ce daca tea ales pe tine nu vad de unde rusinea asta. Ia pune-i niste intrebari lu gagicatu si sa nu-ti mai fie rusine sa-l iei tu de mana

| nuta a răspuns:

Pai porneste o discutie pe tema asta
de ce face asa
va trebui sa aiba un raspuns
nu trebuie sa iti fie rusine

| AnnUshcA a răspuns:

Nu are de ce sa-i fie rusine uite eu stau cu un baiat de 22 de ani si eu doar 16 ani si vb u el de la 15 ani nu iese cu mine peste tot si ma si lauda...deci tu ia si-l intreaba bai dar tu cum esti ori cu mine tot timpul tau liber ori daca nu sa o terminam ia-ti inima in dinti si daca te va iubi nu va renunta la tine si daca spune ca numai vrea sa fie cu tine sa nu plangi ai numai 14 ani trebuie sa te disrezi ai timp sa si iubesti is lucru mult mai frumoase decat sa suferi pentru unu :*

| Livia94 a răspuns:

Tot aceeasi diferenta de varsta este intre mine si iubitul meu, dar el nu se poarta asa cu mine mi-a facut cunostiinta cu prietenii lui, iesim des in oras, la strand! Sincera sa fiu, asa era si el la inceput se ferea sa nu ne vada lumea, motivul ii era rusine de lume si sa nu barfeasca lumea, asta vroiam si eu, insa cu timpul ne-am apropiat, tin sa mentionez ca relatia noastra nu e bazata pe relatii sexuale, mi-a spus ca ma asteapta cat vreau, ceea ce ma determina sa tin si mai mult la el! Asteapta sa mai treaca un timp, si vezi daca iti cere sa te culci cu el, daca iti cere asta e clar ca nu e o relatie serioasa, tinand cont si de varsta pe care o are.Nu te pripi, asteapta-l. Te pup, baftawinking

| Ioana1984 a răspuns:

Pai nu mai sta mai cu el, baieti nu sunt? Normal ca ii e rusine cu tine de face asa.Cum adica cautati un loc unde sa nu va vada nimeni ca sa va sarutati? Ce treaba e asta? Zii si tu fara rusine, eu nu sunt prietena ta de noapte, eu vreau sa stie toata lumea ca suntem impreuna.Si nu dispera baieti mai sunt o gramada, nu e problema varsta, important e sa tina la tine si sa te aprecieze nu sa mergeti unul pe un trotuar si celalalt pe partea aialalta de strada.Si ca sa mai vezi reactia lui ii poti zice, eu nu o sa fac sex cu tine nici acum nici mai tarziu pana nu voi face 18 ani sau chair mai tarziu. Zii tu asa, vezi ce reactie are, daca sta cu tine numai pentru treaba aia sau nu.Parerea mea e sa te mai gandesti si sa nu te umilesti in fata lui.Mult succes.

Răspuns utilizator avertizat
| sandy97 a răspuns:

Pooi ii este rusine de prietenii lui u fiind mai mica

| Roxyyyy a răspuns:

Parerea mea este ca vrea doar sex! Si nu ca ii este rusine cu tine.doar ca esti mai mica si asta ii strica reputatia. Sfatul meu.Ai grija! Si eu am trecut printr`o situatie asemanatoare.griji de tine:*