| Yoana_7687 a întrebat:

Buna povestea incepe in felul urmator, sper sa nu va plictisesc prea mult fiindca povestea e cam lunga.
Acum un an si jumatate am cunoscut un baiat de la mine din localitate, era foarte dragut si vorbeam foarte des, chiar daca si el avea prietena si eu prieten noi tot vorbeam fiindca ne placeam, vara trecuta am fost impreuna 1 luna dupa care ne-am despartit dupa 1 luna ne-am impacat iar, dar nu a durat mult si iarasi ne-am despartit, in timp ce noi era despartiti dar am inceput sa vorbim am cunoscut un prieten de al lui care zicea ca ma place si chiar imi tot spunea tot timpu ca a inceput sa tina la mine, pe iarna eu cu fostl prieten ne-am impacat din nou dar el dupa cateva saptamani a inceput sa fie mai distant pana intr-o zi cand mi-a zis ca vrea sa ne despartim. I-am acceptat decizia, dar a doua zi m-a sunat tot el din nou ca vrea sa ne impacam, dar nu am mai acceptat, au trecut 2 luni de cand ne-am despartit dar noi inca tinem legatura la telefon, el vrea sa ne impacam dar eu nu vreau si nu stiu ce sa fac inca mai tin putin la el dar nu ca inainte, sa va mai zic ca eu inca vorbesc cu un prieten de al lui care acum este in Germania si se intoarce in iunie, as vrea sa fiu cu el fiindca chiar imi arata ca tine la mine si chiar daca e in Germania noi tot mai tinem legatura. Dati-mi si mie un sfat ca nu stiu ce sa fac. Va rog nu ma judecati ca vb si cu prietenul lui, vreau doar un sfat, o parere.

2 răspunsuri:
| princess_8434 a răspuns:

Buna! 1)mediteaza care dintre cei doi este mai drag mai iubit si apoi fa cum iti spune inima insa sa ai grija si la consecinte ca tu o sa suferi cel mai tare daca faci un pas gresit succes

| raul_4024 a răspuns:

Bine te am inteles cu toti noi nu te judecam... te judeca cel de sus da nu a fost frumos din partea ta in primul rand ce ai facut pentru. ca poate a fost cel mai bun preten de al lui nu stiu dar nu ai fc bine si dc e plecat in strainatate unde e el actualul eu zic sa nu ai incredere deplina in el trebuie mult timp sal cunosti cu adevarat intelegi ce spun nu o o zi sau o luna doua sau trei. dat te poate duce in eroare fara sa iti dai seama de fapt tp. ca asa sunt baieti de azi azi cu una maine cu alta da bine iti zic din propia mea experienta nu glumesc si eu am o pretena dar stau cu ea de vreo 4 ani si ceva bine dar avem incredere unul incelalalt. si iti zic inca ceva totul int-ro relatie consta INCREDEREA in relatie dc nu e nimic nu e si de gelozie nici pe atat sa nu fie ca e un lucru aiurea de tot asa stiu am trecut prin multe si am invatat din greseli. pentru. ca omul tot invata si invata din greseli dar pana la ura invata cand e prea tarziu...