| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 si in urma cu 6 luni mi-am inceput viata sexuala cu prietenul meu cu care sunt de 10 luni... odata am facut sex neprotejat am vrut sa vedem cum e fara prezervativ si de atunci am mai facut de 2 ori neprotejat... e posibil sa fiu insarcinata fiindca nu mi-am venit ciclu de 2 luni

Răspuns Câştigător
| Crisstina a răspuns:

Chiar atat de inconstienta esti? sau iti bati joc?

24 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, lipsa menstruatiei poate indica o sarcina, mai ales ca nu ti-a venit de 2 luni si ai intretinut acte sexuale neprotejate.Sunt sanse mari sa fi ramas insarcinata, totusi pe langa lipsa menstruatiei, poti sa iti dai seama daca ai semne de sarcina, adica greturi matinale, pofte ciudate, balonare, stare de somnolenta, dureri de cap, ameteli, sensibilitate la mirosuri, etc.Totusi, sunt unele femei care nu au acestea. Cel mai indicat ar fi sa iti faci un test de sarcina.Gasesti la famarcie si nu e foarte scump.Asa te scapi de o grija.Menstruatia poate sa nu vina nu numai din cauza unei sarcini, dar poate indica si o dereglare hormonala serioasa.In ambele cazuri ar trebui sa mergi la medic, totusi spre inceput un test de sarcina, apoi un control la medic e necesar, mai ales la 15 ani...
Si, te sfatuiesc ca pe viitor sa fiti mai prudenti, sa va protejati ca sexul nu e doar placere.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Am impresia ca glumesti... Zici asa cu o calmitate;"Nu mi-a mai venit ciclu de 2 luni."Bineinteles ca poti fi! La 21 de zile dupa actul sexual neprotejat trebuia sa faci un test.Nu prezinti niciun simptom in afara de intarzierea menstruatiei? Du-te si cumpara un test, si pe viitor folositi prezervativ. Sper sa scapi de data asta!

pa, pa.

| Derye a răspuns:

Felicitari.

| lovenotsex a răspuns:

E posibil atata timp cat el a ejaculat in vaginul tau. Iar daca nu ti-a venit de 2 luni nu lasa totul la voia intamplarii, nu te sfii si du-te la un ginecolog.Nu e de joaca cu din astea, iar data viitoare doar daca baiatul are experienta faceti sex /dragoste neprotejat.Nu e ok s-o faceti neprotejat daca si el e la inceput si nu se poate controla, chiar daca e bestial sau mai stiu eu ce.Bafta si consulta un doctor, vorbeste si cu maicata.

| blue-star a răspuns:

Salut!
Imi pare rau sa-ti spun asta, dar este adevarat, acum esti insarcinata 100%.

| Sexygirl2000LOVE a răspuns:

Ai sanse foarte mari daca nu tiam mai venit ciclul du-te repede la giecoloc

| Dan a răspuns:

Noroca in dragoste si ai grija sa nu te infectezi!

| WickedBoy a răspuns:

De 2 luni? Sunt mari sanse sa fi insarcinata.Ai facut o prostie mare.Adica daca are si el aceeasi varsta cu tine si e incepator nu cred ca a putut face coitus intreruptus si probabil si-a dat drumu in tine.
Fugi la un ginecologstraight face

| 80Cris a răspuns:

Cand te joci cu focul, la un moment dat te arzi...

| Bia` a răspuns:

Orice este posibilstraight face. Fa`ti un test de sarcina pentru orice eventualitate.
Bafta`happy

| Alëxąndŕą a răspuns:

Nrmal odata ce baga penisul hormoni lui sau amestecat cu ai tai creiand un copil trebuie sa o iei de mana pe mama sau pe tata de duci la giinecolog daca asa-i faci avort ca ai 15 ani doamne ai facut sex la 15 ani tu nu te gandesti ce boli esti expusa ma rog nu ma lua in seama

| bellaisa a răspuns:

Nu vreau sa te sperii dar e posibil e foarte posibil.este posibil sa fii insarcinata si sa iti vina menstruatia, du-te si fa un test de sarcina, si ai grija, nu mai repeta prostia asta, protejeaza`te nu numai de sarcina dar si de BTS(bolile cu transmitere sexuala), aveti grija, nu e de joaca

| tedytza10 a răspuns:

O sa avem un nepoteeeeeeel! laughing
Inconstienta!

| Lolo_3214 a răspuns:

Nu e de glumit cu asta. Fa cat mai repede un test de sarcina.Si daca Doamne ajuta nu esti sper sa-ti fie invatatura de minte.

| Daria1001 a răspuns:

Spuneti-mi cum se foloseste testul de sarcina...am fost si mi-am cumparat dar nu am prospect...

| Daria1001 a răspuns:

Cel putin mie mi-a placut mai mult actul sexual neprotejat

| Daria1001 a răspuns:

Mi-am cumparat un test de sarcin dar nu stiu sa-l folosesc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este destul de posibil! ar trebui sa faci un test de sarcina sau sa mergi la un ginecolog. unde ti-a fost capul? Copiiii... te joci de pe acum cu focul... fa un test de sarcina si vezi ce "surpriza"aiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inca traim in Epoca Medievala

| Elis a răspuns:

Sar putea sa fi ramas insarcinatastraight face
cel mai bine e sa te duci la farmacie si sa iei un test si sa vezi

Bafta:*

| sashareina a răspuns:

Voi nu va ganditihappy... aveti impresia ca sexul este o joacaraised eyebrows? mai bine mergi si i`ati un test de sarcina si te convigini, iar la urma iei masuri

baftastraight face

| Acadica a răspuns:

E posibil sa fii insarcinata, dar m-ai bine e sa faci un test de sarcina.

| pinky1girl a răspuns:

La 15 ani cu un baiat care stai doar de zece luni. ce v-ati gandit alei-hap si hop in pat

| Rbn a răspuns:

Monyk are dreptatestraight face nu e de joaca. fa'ti un test nu vreau sa te sperii... dar o sa te linistestihappy
bafta:*