| MariaLarissa a întrebat:

Am 17 ani, si sunt impreuna cu un baiat de aproape 1 an.Si el,la scoala ma ia in brate ma saruta in fata tuturor,si mie cam rusine de ceilalti,ce sa zic,nu stiu ce sa fac sa scap de rusinea asta,ma puteti ajuta cu un mic sfat, multumesc!

Răspuns Câştigător
| nugasescusernameliber a răspuns:

El te saruta in vazul tuturor fiindca e mandru de tine sau cu tine, iar tie ti-e rusine si te intereseaza ca se uita altii in loc sa te bucuri de atentia primita.
Nu are de ce sa-ti fie rusine, bucura-te ca esti iubita, cei care se uita ar vrea poate sa fie in locul vostru, nu te mai gandi ce cred altii despre tine, tu iti traiesti viata, nu ti-o traiesc ei.
Insa aveti grija, un sarut nevinovat si mici imbratisari sunt dragute, dar sa va calariti si mozoliti 10 minute prin public e de prost gust.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Cel mai simplu mod este acela de a-i explica ca trebuie sa va sarutati cat vreti si cat puteti, in afara scolii.

| Emilian65 a răspuns:

De ce sa-ti fie rusine, doar este iubitul/prietenul/colegul tau?