| scumpatateiubeste a întrebat:

Am ameteli nu stiu din ce cauza.am avut relatii sexuale ultima data cu 6 zile in urma, e posibil ca sa fiu insarcinata? dupa cite saptamini concret sa fac test?

5 răspunsuri:
| serendipity8300 a răspuns:

Dupa doua saptamani de la contactul sexual. si incearca niste pastile de calciu si magneziu pentru ameteli

| wolder a răspuns:

Doctora mea mi-a spus ca din cauza problemelor cu vedere ametesc si asta e un motiv dar poate la tine nu e asta.
Ori lipsa de calciu sau oboseala ori statul mult in picioare.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Ţi-am răspuns la întrebarea anterioară când şi cum se face un test de sarcină "CORECT" - vezi acolo răspunsul...

| TiffanyღBJ a răspuns:

Probabil cauza ametelilor este alta, chiar daca ai fi ramas insarcinata in urma contactului de acum 6 zile, nu ar fi aparut simptome atat de repede.
Testul se face la 7 zile de intarziere a menstruatiei sau la 2 saptamani de la contactul sexual respectiv.

| Pryntzul a răspuns:

Dupa o saptamana de la ultimul raport sexual