| andu_9113 a întrebat:

Am auzi ca pentru a prinde radacina anumite flori, trebuie "infipt" un bob de grau in tulpina(doar un pic), dupa care se baga'n pamant si trebuie udata des.Ati incercat asa ceva?

2 răspunsuri:
| aniriiiiii a răspuns:

Eu sincer nu am incercat,dar cred ca florile se prind si asa, daca ai grija de ele, daca le uzi zilnic daca le cureti etc... poti incerca si aceasta metoda pe o planta si vei vedea daca functioneaza.Bafta!

caramela
| caramela a răspuns:

Da, am incercat, dar nu a dat randament, a murit planta, era un lastar de leandru, si cine mi la dat a zis sa ii pun un bob de grau in tulpina, dar...thinking