| DCSHOE a întrebat:

Am auzit un cuvant in portugheza (dar nu cea europeana). Eu nu stiu cum se scrie, scriu doar cum se aude: bongiumais. Ceva de genul. Aveti idee cum se scrie si ce inseamna?

3 răspunsuri:
| qLoveSmileღ a răspuns:

Si noi de unde sa ghicim ce inseamna? raised eyebrows Pacat ca stii doar cum se aude.

| DCSHOE explică (pentru qLoveSmileღ):

Am pus intrebarea in speranta ca este vreun vorbitor de limba portugheza. Daca nu cunosc limba nu am de unde sa stiu cum se scrie. Logic, nu?

| Claudelmititel a răspuns:

Bom de mais adica ca ie foarte bun se pronunta in portugueza aia braziliana "gui" din cauza zonelor de prin Brasilia