| onelove_5381 a întrebat:

Am avut exam 2 zile la rand si de fiecare data m a evitat … am inteles ca ne am despartit dar hai nici macar buna. azi am avut cateva surprize. Tipa la care am tinut atat de mult a incerct sa ma faca gelos darn u prea a reusit (poate putin). A ajuns putin mai tarziu la exam si a venit exact langa mine, nici macar buna(poate pentru ca prietena ei era langa mine)se agita destul de des si avea un ras destu de isteric(f chinuit)presupun ca stiu atunci cand rade cu adevarat dar in fine.Se tot agita pe langa geam aratandu I prietenei sa le cu cine a venit (un grup de 4 5 persoane printre care si prietena ei ramona pe care eu nu o prea support si am impresia ca nici ea; si acel tip caruia tot ai lasa comenturi pe hi5 )S-a chinuit atat de tare sa ma faca atent incat a devenit penibil ( sunt aiurit dar nu prost)Deci vroia ca eu sa vad cu cine a venit. I am facut jocul dar si ceva in plus … Doamne ce mi placea cand ma uitam in alta parte si ea fix pe mine si cand ma intorceam, vorbeam destul de mult cu o fata pe care ea nu o prea suporta. la final a incercat sa mi plateasca cu aceeasi moneda, a fugit spre grupu ala dubios si in asa fel inact sa vad, s-a apropiat e acel baiat lasand sa se creada ca intre ei e ceva, S a vazut destul de clar ca nici pe obraz nu la pupat dar a incercat sa mimeze 1 sarut(poate chiar sunt orb si poate chiar s au sarutat). Intr un final am ajuns si eu afara, am stat cam 2 minute pe o banca paralela cu ei si am urmarit spectacolul dupa care la fel de frumos m am intors cu spatele si ca un taran am intervenit in discutia unora …. Normal ca atunci cand am vrut sa vad ce se mai intampla in spatele meu ei au disparut. Dupa cateva ore primesc msg de la ea, msg legat de facultate, sncer nu eram sing de la care putea afla ceva despre facultate.
Ce vreau eu de fapt? Un sfat prietenesc, fata asta ma calca pe tpti nervii, se joaca mult prea mult cu mine. O sa raman calm si o sa incerc sa o enervez(vreau sa spun ca e foarte geloasa, iar daca nu I faci pe plac trebuie sa fi atent )Oare fac bine? Oare sa I platesc cu aceeasi moneda? Doresc sa simta macar putin din ce am simtit eu saptamanile astea asa ca daca inca mai are vre o urma de compasiune asta o va durea f tare. Oare fac bine? aaaa era sa uit... se apropie ziua ei ce sa fac?

13 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Eu cred ca ar enerva-o la culme sa-i arati ca nu-ti pasa ce anume face sau cu ce baiat se vede, indiferenta! Ocupa-ti timpul cu altceva, decat sa o faci pe ea geloasa.Se v-a stradui sa-ti arate ca ea e mare si tare iar cand v-a obs ca tu nu acorzi nici un fel de atentie la ceea ce face se v-a enerva rau de tot.Pe alta parte nu e bine nici asa, ea probabil te iubeste, de ce s-o faci sa sufere?
Sper sa iei cea mai buna decizie!

| Just a kid a răspuns:

Stii. ceva de genu am patit si eu numa ca asa a facut fostul meu pr. icnerca sa ma faca geloasa s eu nu i-am facut jocu.nici nu m-am enervat nici nu l-am facut gelos la randul meu.si indiferenta doare cel mai tare. dupa 3 saptamana cand nu i-am mai dat deloc atentie(incerca sa vb cu mine p mes prin faze stupide facanduma geloasa. dar ii raspundea in 2 peri)ia revenit.acum nu stiu daca sia revenit ca l-am tratat cu indiferenta sau pentru ca incepusem sa ma itneleg frt bine cu un tip si el stia astathinking da nu o facusem intentionat

| Unique a răspuns:

Heyyy incearca sa vb cu pr aia a ta care vb in timpul examenului, care nu o suporta fosta ta prietena, si sa te intelegi cu ea, sa va pupati cand vine ea si chestii, sa o iei in brate sa o saruti, daca nu fals, adevaratmcand e ea prin preajma. o sa functioneze

| jocnecurat a răspuns:

Numai daca ai timp de jocuri copilaresti.Eu unu nu bag in seama copile din astea care se joaca dea te vreau-nu te vreau.Deci sfatul meu e ...nu iti pierde timpul cu din astea. E simplu nu o baga in seama ca se satura ea, si isi da seama ca e o proasta.

| jocnecurat a răspuns:

Spune-i La Multi Ani si fi diplomat.Tragei-o si da-i viteza.laughing))

| gabytza_7109 a răspuns:

Cred ca stii si tu ca intodeauna indiferenta e cea mai dura modalitatea petru cineva. Poarta-te cu ea ca si cum n-ar exista iar daca vrei s-o mai faci si geoasa sa ai grija cu cine ca daca spui ca e asa de geloasa sa nu se razbune pe saraca fata. bafta mult si mult calmbig grin :*

| dulciana a răspuns:

Daca e geloasa, singurul mod de a vedea daca mai vrea sa fie cu tine ar fi...sa iti faci o prietena cu care sa joci un spectacol(poate fi orcine. poate s o verisoara pe care nu o stie)s o sai vezi comportamentul... dar pina la ziua ei

| onelove_5381 explică:

"BARBAT ALFA"nu sunt si sincer nici nu vreau sa par, crede ma ca sunt un tip cat se poate de normal.Nu fac parte din genul baietilor cocalari care cu o haina nike sau o masina noua ajung sa faca impresie in fata unor proaste(chiar daca le am pe aman2). Si da, inca mai simt ceva pentru ea recunosc ca totusi au trecut aproape 3 saptamani si eu abia daca am dormit 4 ore pe noapte; nu fumez nu beau dar sincer ma tenteaza... Nu e stilul meu dar senzatia de ura a devenit mult prea puternica si simt ca o iau razna, nu stiu cat mai rezist. raspunsul meu sincer? o sa o fac sa simta macar jumate din ce am simtit eu ...si crede-ma e destul (daca ai fi citit si cel. intrebari probabil nu ai fi crezut ca sunt un tampit obsedat si mi ai fi dat dreptate, razbunarea e calea, ult mai bine decat sa ajung un pesimist convinswinkingAPP VREAU METODE SI VREAU SA STIU PAREREA VOASTRA, INCA MAI SIMTE CEVA PENTRU MINE? FIE EA CHIAR SI O SENZATIE DE ATASARE

| onelove_5381 explică:

Nu vreau sa ma impac cu ea... ci vrea sa i fac zile negrehappy la fe cum si ea mi a facut mie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ii da nici macar un mesaj...indiferenta doare cel mai tare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine ar fi s-o ignori, dar pe bune sa nu-i acorzi atentie, apoi cand se apropie ziua ei, daca va face o miscare in legatura cu ziua ei care te priveste atunci sa folosesti avatajul in ziua respectiva, sa te impaci, fiind o zi speciala pentru ea.
am patit asa, si cred ca e cea mai buna solutie happy

| pushtoaica18 a răspuns:

Mai nu stiu ce sa zic depinde si daca u mai ti la ea... daca mai vrei sa te impaci cu ea.eu una zick sa vb cu ea f serios si sa vezi daca mai vrea sa aiba ceva cu tine sau nu! daca nu mai vrea atunci cel mai bine ar fi sa incerci sa o uiti si sa-ti vezi de viata ta, sa fii ffff indiferent cand e prin preajma ta! ca si cum n`ar mai existatongue acum decizia e doar a tawinking

| Lhuna a răspuns:

Onelove,
Cred ca voi ati intrat in ceea ce se numeste un joc de-a soarecele si pisica. Nu stiu ce a fost intre voi pana in momentul de fata, dar in schimb din ce spui inca iti mai pasa de ea oricat de mult pretinzi ca te enerveaza.
Cat despre ce vrei tu de fapt, numai tu poti sa iti raspunzi la intrebarea aceasta. Desi cred ca ai nevoie doar sa gandesti "afara din cutie". Scoate-te din context si gandeste-te la situatia ta ca si cum ar fi povestea unui prieten bun de-al tau. Ce sfat i-ai da?
Razbunare? Sa simta ce ai simtit si tu? Ok, ce rezolvi cu asta? Te face sa te simti mai bine? Ai face rau persoanei la care tii, ceea ce te-ar face sa fii mai prejos decat e ea cand incearca sa iti atraga atentia ca ultima isterica agatandu-se de primul tip iesit in cale.
Gandeste-te mai degraba la urmatorul lucru: o mai vrei sau nu? Daca esti in stare sa raspunzi sincer la aceasta intrebare, restul va fi simplu. Oricum, chiar daca o mai vrei sau nu, iti sugerez sa porti o discutie serioasa cu ea in care sa lase si ea fitele de clasa a 3-a si tu mandria de barbat alfa. Pentru ca asa nu cred ca mai poti rezista multa vreme.

Succes!