| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.Am si eu o problema care, cred eu ca numai poate astepta. O sa incerc sa va spun mai pe scurt.Am cun un baiat acum cateva luni care dupa cateva saptamana mi-a dev pr ff bun deoarece am ajuns la concluzi ca parintii nostri se impaka fff bine.De ce imi era mi-e frica, de asta am dat. M-am indragostit de baiathu asta fff tare si nu pot sa mi-l scot din minte.De cand am facut cun prima data de atunci vb intruna pana acum 2 saptamana.Ma baga mereu in seama pe mess vb aproape orice si imi trimetea mereu papitoi :*:*:*:* care pe mine ma,, inmuiau" de tot.Acum a venit la noi la scoala si la vreo 2 zile de cand am inceput scoala cand ma duceam la magazin se uita dupa mine si zambea dar niciunul nu avea curajul sa intre in vb cu celalalt.Practic ne zambeam unul altuia ca doi tantalai.Acum vreo cateva zile cand am fost in scoala la el la o prietena am fost cu o colega de a meah care l-a salutat rastit pentru ca el sa rasp si sa fiu si eu nevoita sa il salut.In fine. a rasp s-a uitat la mine si a zambit dulce.Seara a vb putin cu mine pe mess dupa care mi-a sps ca iese ca vrea sa se odihneasca. Mi-a sps Nb etc etc.Alaltaieri m-a rugat sa ii fac rost de orarul lui si m-am chinuit mult sa il gasesc dar sincer nu m-a deranjat, deoarece faceam pe,, dracu in 4" si tot ii faceam rost, dupa care mi-a multumit.In fne... Aaa, am uitat sa mentionez ca il dadusem doar pentru ziua urmatoare si i-am promis ca ii fac rost si de restul dar nu in seara aceea.Ieri cand am int pe mess mi-a sps o pr ca i-a cerut parerea despre o fata.Sincer dupa ce am vb apoi cu el nu mi-a trecut nici o secunda prin cap ca i-ar putea place de fata aceea.Bineinteles dupa ce mi-a sps pr meah m-am suparat ff tare, da-i cu mel de dragoste, plangi, descarca-te.Aseara a intrat si el pe mess si m-a rugat sa ii dau orarul.Prima oara am vrt sa ii scriu:"Cand ai nevoie de mine, vr sa vb", dar nu am putut asa ca am sters si i-am sps sa ast.In final i l-am dat si mi-a multumit.La cateva minute vb cu o alta prietena si am dat drumul la web.De la atat plans ma inrosisem la fata si aratam super nasol + ca eram si racita. El mi-a cerut webu, iar eu i-am revocat cererea si mi-a multumit ironic. Dupa care i-am sps ca nu il dau ca o sa rada de mine. Iar e a sps"Da cand am ras eu de tine?"Si i-am sps ca niciodata dar acum o sa rada si s-a suparat.In fne am dat-o pe cearta cum ca l-a deranjat pe el ce i-am sps eu ca el nu a ras niciodata de mine si eu i-am sps ca nu stiu dc reactioneaza asa.Si i-am mai sps ca nici mie nu imi convin unele lucruri pe care mi le sp sau mi le face dar eu numai comentez. Apoi mi-a sps ca iese si mi-a sps sa ma linistesc si sa nu ma mai enervez. iar eu rautacioasa i-am sps"Da, cu siguranta", iar el mi-a sps eu incerk aici sa te impak dar vad ca nu reusesc si apoi mi-a sps pa. Dupa ce mi-a sps mie pa a pus la status "x(" ceea ce m-a surprins putin, apoi a iesit si a int iar a iesit si iar a intrat de vreo cateva ori dupa care a iesit definitiv.Azi la scoala am trecut pe langa el si nici nu m-au uitat deoarece am vrt sa ii dau senzatia ca sunt suparata dar nu a reactionat in niciun fel.Eu nu stiu ce sa fac.Recunosc ca am fost si eu rautacioasa dar m-a deranjat faza cu fata cu toate ca nu am nici un drept sa il judec. Aaa si nu stiu ce sa crd... Oare ma place si el? adica am citit despre zodia lui la Barbat si am vazut acolo cum ca Barbatul Taur este timid si ca ast ca femeia sa faca primul pas.Adv e ca este timid dar nu stiu oare fac o greseala sa maiau dupa zodiac.Va rog mult sa ma ajutati si sa imi dati sfaturi cum sa ii sp.Si nu vreau sa o luati in spirit de glm.Ganditi-va macar ca vi se poate intampla si voua asta.Scz ca am scris mult cu toate ca trebuie sa scriu putin si pentru ca am mai gresit la scriere, dar nu imi merge tastatura.Multi pupici! Funda celui mai bun rasp.:*

Răspuns Câştigător
| bvampeires a răspuns:

Buna, am un prieten f bun (amic) care se comporta asa cu toate prietenele lui, asa e firea lui. E posibil ca acest baiat sa aiba acest comportament din sipatie, pentru ca ii esti o prietena buna pe care vrea sa o ajute si in care are incredere.Asa e si acest baiat de care ti-am spus.Astea sunt niste cazuri ciudate, pentru ca acesta fiind comportamentul lor normal, nu iti poti da seama cand place o fata, nu stii care sunt semnele.Ar putea sa te placa baiatul de care vorbesti, daca iti zambeste mereu asa dulce si faptul ca s-a suparat ca nu i-ai dat web poate ca l-a facut sa se simta jignit, poate el simtea nevoia sa-ti vada chipul. Incearca sa-l intrebi in mod direcct, sau pune pe cineva in care are incredere daca te place. Nu prea am cum sa imi dau seama de acest lucru avand si eu un astfel de amic. Poate ca el nu e ca amicul meu, mai bine te asiguri, caci s-ar putea sa fie, tu trebuie sa ai grija sa ramai cu frunte sus, sa nu te faci de ras prin scoala. Noroc fato, o sa ai nevoie happy