| Mihaelaa98 a întrebat:

Am avut o aventura de o noapte cu un coleg de la birou. Nu prea avem legatura unul cu celălalt pentru ca lucram in departamente diferite iar când e sa ne întâlnim ne zicem doar buna. Am vorbit mai multe cu el pe Instagram si pana la urma am acceptat sa merg la el. A fost totul bine intre noi, cred ca amândoi ne-am simțit super. Nu vreau sa ma implic intr-o relație și nici el momentan. Doar ca eu as dori sa păstram acest "friends with benefits". Oare ar fi ciudat sa-i propun eu o alta întrevedere de genul sau sa aștept sa facă el din nou acest pas?

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Era bine daca ne spuneai si daca te-a sunat apoi sa iti spuna ca a fost super, sau sa iti si multumeasca ca ai avut incredere sa mergi din prima, dar na.
Avand in vedere ca femeile s-au luptat de sute de ani sa obtina egalitate in drepturi si salarii cu barbatii, eu am fost mereu de parere ca si femeia are dreptul sa faca primul pas. deci daca el nu a sunat sa te cheme iar, poate a fost prea ocupat, sau cine stie ce altceva.
Suna, intreaba ce mai face, cum se mai simte, si daca nu te invita iar, ceva nu e in regula, si ureaza-i weekend fain si gata! Poate nu e sa fie cu el, asa cum ti-ai dorit!
Poate urmatorul o sa te aprecieze mai mult.
Success!

26 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Puteti avea o discutie despre asta. Ii spui ca nu vrei o relatie, il intrebi daca simte la fel (nu presupui) si va decideti impreuna daca vreti sa continuati in formula asta sau lasati episodul sa ramana o amintire placuta.

| Violleta2022 a răspuns:

Ca sa nu strici si ultima impresie buna despre tine, asteapta ca barbatul sa propuna asa ceva, macar nu te prezinti ca ultima curvulita sau femeie disperata.

| corbulalbrosu a răspuns:

Traieste-ti viata exact asa cum consideri tu ca iti poate oferi cele mai placute clipe ale vietii. O relatie sigura si stabila de natura celei bazate pe principiul "friends with benefits"de regula ofera si placeri si satisfactii si din acest motiv daca momentan iti convine o astfel de relatie, poti fi chiar tu cea care are initiativa insa procedand totusi cat mai subtil. Conform zicalei :''Bate seaua sa priceapa iapa''. Succes. Multa sanatate!

| Holiday a răspuns:

Ia initiativa, stabileste regulile si simte-te bine.

| Plato a răspuns:

Pai daca tot nu ai stima de sine poti sa-l intrebi tu, mai tare nu te poti afunda, deja si-a dat seama oricum ce fel esti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Sunt de mai multe feluri? laughing

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, mai sunt si femei cu demnitate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Pãi sigur Sunt si femei cu demnitate cu unii care gândesc ca tine. Cum sunt usuratice cu altii, care nu le judeca. Faci o judecata aspra sa crezi ca daca cu el a facut sex usor a facut cu toti la felbig grin

| Mihaelaa98 explică (pentru Plato):

Hai sa ți explic. Eu am vrut sa o fac pentru ca îmi doresc sa depășesc ce a fost in trecutul meu. Am avut un singur iubit și am fost proasta ca mi am pierdut vremea cu el. Acum încerc sa ma distrez și nu cred ca tine de stima de sine, ca n am umblat prin mai multe paturi. Voiam sa încerc și sa ma perfecționez pe viitor ca in relațiile viitoare sa nu mai fac greșeli. Am făcut o o data cu un singur tip. Nu cred ca e un lucru rău in a incerca ceva nou. Fiecare femeie are nevoie de asta măcar o data, cum și voi bărbații aveți nevoie

| Plato a răspuns (pentru Mihaelaa98):

Nu e rau cu un singur tip, e rau cu un tip cu care doar ce ai vorbit. Ce experienta ai capatat? Eu cred ca tine totusi de stima de sine sa nu te aiba chiar asa oricine.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu conteaza ca doar cu el, conteaza ca, asa cum ai zis si tu, a facut "usor". Bineinteles, era si mai rau daca erau mai multi, dar si asa mi se pare un minus la demnitate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

"am fost proasta ca mi am pierdut vremea cu el" = demnitate.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Se referea la fostul iubit, ce legatura are?

| flixbuster a răspuns (pentru Plato):

Poate nu iti dai seama: esti complet off-topic, pe aratura, cu oistea in gard, etc.

Fata/femeia a intrebat daca sa faca primul pas si tu o iei la judecata morala. Cine dintre voi este fara pacat sa arunce cel dintâi cu piatra în ea.

| RAY a răspuns (pentru flixbuster):

Omul e asexual

| PsihoSex a răspuns (pentru Plato):

Dezvolta te rog contextual, mai amplu, daca amandoi au vrut si au facut-o, ce treaba are aici demintatea?! Daca nu o faci, sau nu e ok ce vei spune, inseamna ca nu ai facut sex cu prea multe, sau mai rau, nu ai avut niste dialoguri mai intime si mai elevate cu ele - prezumate aprioric cat de cat inteligente! Pentru ca mai sunt unii care fac doar cu tipe reduse ca IQ, care nici nu stiu exact ce fac. Pentru ca nu pot ajunge si convinge altele sa accepte!

| Plato a răspuns (pentru PsihoSex):

A trecut ceva timp, a trebuit sa recitesc. N-o sa o lungesc, pe scurt: Orice femeie "se dă" unui strain practic, asa, dupa o zi, este o desfranata, ca sa nu folosesc cuvinte mai urate. Tocmai aia e problema, ca au vrut amandoi, daca o viola nu ziceam ca e desfranata. Ce fel de femeie vrea cu oricine? Alea de pe DN1. Din punctul meu de vedere, astfel de femeie isi pierde orice fel de demnitate si respect de sine.

| flixbuster a răspuns:

Nu ar fi deloc ciudat. Daca asta iti doresti, asta faci: il chemi sa ti-o traga si cu asta basta. Vrea, bine - nu, altul.

Singura problema e ca sunteti colegi - se poate termina prost.

| PsihoSex a răspuns (pentru flixbuster):

Mai nene, expresia asta cu "trasul" e poate cea mai nasoala si nepotrivita!
Cand o facem, in principiu, ambele sexe o facem in speranta experimentarii unor placeri intense si aparte, cat de cat. De tras, tragi de fiare la sala... Cu o fata/femeie faci sex sau dragoste, si daca te duce capul si jucaria, iti dai silinta sa o satisfaci, ca sa nu pici de fraier, egoist sau altceva.
Se mai trag clopote, etc.
Daca stai sa te gandesti logic, practic e un examen - stii//poti sa o satisfaci sau nu?! ur! Ca de golit poti si singur!
N-am nimic cu tine, oricine era, ii spuneam la fel! Asa s-a nimerit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contacteaza tu asa e si normal.

| Jay1 a răspuns:

Preia controlul relaţiei.- BAFTĂ

| Subsemnatul123 a răspuns:

Nu vorbeati deloc inainte si individul te-a convins dupa un schimb de vorbe sa te duci la el? Cum vine asta?

| Mihaelaa98 explică (pentru Subsemnatul123):

Am vb mai mult timp. Plus ca la munca mereu ne uitam unul după altul și când ne intersectam privirea ne zâmbeau. Eu una am și băut puțin in seara aceea, poate chiar îl plac cu adevarat și na, am simțit ca nu vrea nici el mai mult.

| elaventurero a răspuns:

Fã-o liniștită dacă simți...
Ardeti-va ca animalele?

| TotulSAUnik a răspuns:

E barbat, o sa propuna el, la noi se spune ca nevoile sunt de 10 ori mai mari decat la femei.